Po rozchodu s partnerem jsem byla dlouho sama. Ani ne tak proto, že jsem se nemohla vzpamatovat z toho, že mě nečekaně opustil, ale spíše proto, že jsem konečně chtěla najít sama sebe. Užívala jsem si absolutní svobodu, byla jsem po letech volná a absolutně bez závazků. Nemusela jsem myslet na to, že mám nakoupit, uklidit, uvařit, vyprat nebo se postarat o všemožné další „důležité“ věci.

Pronajala jsem si malinkou garsonku, po které jsem ostatně toužila už od dob puberty. A když jsem nebyla v práci, jezdívala jsem na výlety a prodloužené víkendy. Někdy sama, někdy jen s kamarádkou, někdy i ve větší skupině přátel. Žila jsem přesně takový život, po kterém jsem prahla odmala.

Jednoho dne se mi naskytla příležitost vyzkoušet si život v cizině. Půlroční stáž ve firmě, která se zabývala oblastí, kterou jsem vystudovala, pro mě byla velikou výzvou. Nemusela jsem se tedy rozhodovat dlouho a s radostí jsem nabídku přijala. Přípravy na odjezd netrvaly tak dlouho, jak jsem se původně obávala.

Ani jsem se nenadála a seděla jsem v letadle, které mě unášelo vstříc novým zkušenostem a zážitkům. Půlrok za hranicemi vlasti utekl jako voda a já jsem se rozhodla prodloužit si možnost poznávat nové kouty světa a hlavně nové lidi. Galantní mladíci nejsou v zahraničí pouze snem mladých dam a nemusíte se dívat na staré černobílé filmy, abyste je vůbec mohli vidět. Téměř denně jsem zažívala pocit, že jsem křehkou ženou, pro kterou mužům stojí za to, aby jí přidrželi dveře, pustili ji sednout v autobuse nebo ji pozvali na kávu.

Oč horší pak byl návrat do české reality. Najednou se mi u nás zdálo všechno fádní a šedivé, po zdvořilých mladících ani památky, a já jsem pomalu ale jistě začala propadat zoufalství, že už se nikdy v životě nebudu cítit jako princezna.

Začala jsem po několika letech single života zase toužit po nějakém muži, který by mě hýčkal. Zdálo se mi to nereálné. Mí světaznalí přátelé mi ale poradili, abych se zaregistrovala na stránkách www.czech-single-women.com.

Ačkoliv bych nikdy před tím nepřistoupila na možnost najít si partnera po internetu, zdálo se mi to najednou jako dobrý nápad. Portál, který mi přátelé poradili, byl totiž místem, kde se seznamovali lidé různých evropských národností, především Němci, Francouzi, Angličané, Italové a Španělé.

Po mé registraci uplynulo jen pár dní a měla jsem plnou schránku mailů. A znova jsem se po pár týdnech dopisování si s cizinci, cítila jako princezna…