Hlavní stránka » Krása a Zdraví

Každý účes začíná fénováním – část 2.

14 února 2016 Žádný komentář

Potom co jsi vlasy umyla, je ručníkem opatrně vysuš. Hlavně je nedrhni a zbytečně jim neubližuj – mohou se pak více lámat a být citlivějtší. Pokud máš delší vlasy a tězko se ti rozčesávají, snaž se jemnými a nenásilnými pohyby rozčesat – nejlepší k tomu bude obyčejný hřeben s jednou řadou zubů. Jako kamarádka která má dlouhé vlasy vím, že jí česání po umytí hodně náročné a proto je dobré používat kondicionéry nebo maska na vlasy, které je zklidní a lépe se rozčesávají.

Dlouhé vlasy fénuj v překlonu od kořínkům ke konečkům, aby tak mohly nabrat co nejvíce objemu. Krátké vlasy fénuj v obvyklé narované poloze, jen si dej pozor, abys je nefénovala moc a rychle a nezůstaly ve tvaru, který se ti nelíbí.

Pokud máš krátkou ofinu, určitě je vhoné vyfénovat jí přednostně.

Až budou vlasy z větší části suché, přichází na řadu kartáče, kterým je opatrně rozčeš a začni je tvarovat do požadovaného tvaru. Správně bys měla vrchní část vlasů sepnout a nejdříve se věnovat spodní částia teprve potom přejít na zbytek – vlasy tím získají větší objem. Vlasy na temeni fénuj směrem dozadu a jako poslední vysuš horní vlasy okolo pěšinky.

Pokud svůj účes už nechceš upravovat jiným způsobem (např. kulma nebo žehlička), vezmi si lak, předklon se a z dostatečné vzdálenosti opatrně vlasy přestříkej, poté se narovnej a přelakuj i horní část vlasů – uprav tvar a vše je hotovo.

Tipy:

Lakování nenechávej až na úplný konec – hlavně při použití žehličky a kulmy
Fénuj z dostatečné vzdálenosti, aby jsi vlasy příliš nevysušila horkým vzduchem

Autor: Andrea Faltýnková

Podobné články:

Přispěj svým názorem k článku - tvůj názor nás zajímá:

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.