Subjektivní povídání o svých zkušenostech s nevěrou – velice oblíbená knížka (dokonce bestseller) nabízí až niterné detaily podváděného, podváděné, dokonce i podvádějícího. Milostný trojúhelník je zde povýšen na něco uvěřitelného.

Nejspíše každá z nás má smutnou zkušenost s nevěrou – nebudu čekat, že jste neskonale věrné svému partnerovi, mnohé stály na obou stranách barikád. Tato knížka bude vhodná k přečtení spíše pro ty podvádějící – možná si sáhnou do svědomí a přesnou svým partnerům a partnerkám dělat taková muka a rozvracet rodiny.

13. komnata milenek 13. komnata milenek

Ano i to se stavá – bohužel – dokonce je v knize 13. Komnata milenek (zakázaná komnata, do které by nikdo neměl chodit, jinak bude potrestán) popsáno odtržení muže od rodiny s malým dítětem. Kdo dokáže ublížit svým nejbližším takovým způsobem, že nechá svou malou dcerunku bez otce? Nebo matka opustí své dítě a nechá ho samotného se zničeným a ztýraným manželem?

Knížku jsem dostala k recenzování od nakladatelství – přišla v hodném okamžiku, kdy jsem skoro přemýšlela a o nevěře – ono se to nezdá, ale i pěkný úsměv chlapce v kině vám může pořádně zpřeházet hodnoty…

Podtitul knihy od   Sofie Králové a Tomáše Kristla je „nevěra v přímém přenosu, aneb když láska bolí“ – a přesně tak si budete připadat při jejím čtení – jako kdybyste přes rameno koukali lidem, kteří jsou láskou/nevěrou dohnání až k neuvěřitelným životním koncům.