Krása a zdravíVyzkoušené produkty

Odličujete si správně pleť?

dívčí líčeníSprávné a hlavně pravidelné odličování je základem pro krásnou a zdravou pleť. Hlavně nikdy nezapomínejte na večerní odlíčení, tím totiž pleť zbavíte prachu, nečistot a hlavně celodenního líčení.

Než se začnete odličovat, zčešte si vlasy z obličeje. K základnímu čištění je nejlepší použít gel nebo pleťové mléko. Přípravek roztíráme na tváře, poté začínáme ve středu obličeje a postupujeme směrem nahoru a poté jej roztíráme do stran. Poté přípravek do pokožky vmasírujeme, což napomáhá prokrvení pleti a otevření pórů.

Dále si vezmeme vatový tamponek, který namočíme do teplé vody a z pleti důkladně odstraníme mléko nebo gel. Následně obličej ještě omyjeme studenou vodou a osušíme ručníkem. Nyní je pleť důkladně připravena na nanášení krému nebo pleťové masky.

Pro odstranění řasenky a očních stínů používáme odličovače, které jsou šetrné a nedráždivé. Vatový tamponek nejprve navlhčíme pomocí vody a teprve potom na něj naneseme odličovač. Takto připravený tamponek přiložíme na zavřené oční víčko a necháme jej několik sekund působit. Oční víčka otíráme jemnými pohyby a vyvarujeme se přílišnému natahování pokožky.

Pro kvalitní odlíčení vám doporučuju například tento odličovací balzám.

Pokud máte suchou pokožku, je vhodné na odličování používat pěnu, krém nebo odličovací mléko. Klasické mýdlo nikdy na odličování pokožky nepoužíváme. Jeho použitím si můžeme narušit pokožku, můžeme si také způsobit nepříjemné svědění nebo vyrážku.

Loreal pure zone - aknéAlespoň 1x týdně bychom své pokožce měli také dopřát peeling. Peelingové gely obsahují malá zrníčka, která napomáhají k odstranění špíny a odumřelých buněk. Peeling se však nehodí na mastnou pleť, která má problémy s akné. Pokud máte silnější akné, tak byste se měla poradit před použitím podobných přípravků svého kožního lékaře. Ten bude vědět nejlépe jestli můžete takový výrobek používat, nebo by vám to mohlo udělat na pleti neplechu.

Na problematickou pleť vám doporučuji například tento peeling.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..