KosmetikaKrása a zdravíPéče o pleťVyzkoušené produkty

Maska na černé tečky od Avonu

S černými tečkami zápasí snad každý. Ať už se jedná o ženy či muže. Na internetu v různých diskuzích si můžete přečíst plno typů, jak se černých teček zbavit, mně však žádný z nich příliš nepomohl. Až jednou v katalogu Avonu měly v akci masku na černé tečky a k tomu nějaký dárek zdarma. Cena byla vcelku nízká, tak jsem si řekla, že masku vyzkouším. Příliš šancí jsem jí však nedávala. Maska má modrou barvu, avšak při nanesení na obličej je skoro průhledná.

Konzistence je celkem tuhá a mazlavá, ale nanáší se na obličej poměrně dobře. Před použitím masky doporučuji důkladné odlíčení a opláchnutí obličeje Při nanášení se vyhýbejte oblasti očí. Masku nemusíte nanášet klasicky na celý obličej, stačí ji nanést pouze na místa, kde vás nejvíce trápí černé tečky. U sebe jsem se zaměřila především na nos, následně bradu a trochu i čelo.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Po nanesení na obličej nechte masku zaschnout a až poté ji odstraňte. Doba schnutí je okolo 20 minut. To, že je maska už úplně zaschnutá poznáte buď podle toho, že se vám nelepí na prst anebo podle toho, že vám mírně stahuje obličej. Důležité je, že se maska z obličeje nesmývá, ale slupuje. Slupování může být pro někoho s citlivou pletí trochu nepříjemné, ale dá se to vydržet.

Lepší je sloupávat pomaleji a důkladně. Po sloupnutí masky jsem pozorovala zatažení vyčištěných pórů zejména na nose. Pokožka byla krásně hladká a to až několik týdnů. Aktivními látkami je kyselina salicylová, která pomáhá zmírňovat výskyt akné. Černé tečky se mi na nose znovu objevily a byly potřeba znovu odstranit asi až po 4 týdnech.

S maskou jsem velice spokojená a mohu ji jen doporučit. Objem lahvičky je 30ml, mám ji už několik měsíců a používám ji zhruba po 3 – 4 týdnech. Jako velké plus zmíním, že v USA byla v roce 2009 řada Clearskin Professional oceněna časopisem Prevention.

[ad#adsense]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..