Pokud pečujete o své tělo a chodíte na wellnes, jistě jste někdy narazili na tzv. reflexologii. Jedná se o speciální metodu masáže, při které jsou vnějším stimulem ovlivňovány vnitřní orgány.

Velké množství „akupunkturních“ bodů se nachází na chodidlech (plosce nohy). Tento typ masáže chodidel pochází z Východu, kde je stále i po tisícileté historii velice oblíben.

Principem reflexních bodů a jejich stimulace se inspirovali výrobci detoxikační náplasti Kinoki. Ty se dají za příznivou cenu sehnat na jednoproduktovém e-shopu Naplasti.info.

Jejich použití je jednoduché – na noc se přilepují na chodidla, kde působí na ty správné body a „vysávají“ z těla toxiny a škodlivé látky. Aplikace nemusí být pouze přes na noc na chodidla, ale je možné je použít i na otoky, modřiny a další vnější povrchová zranění.

Příjemně mě překvapila nízká cena balení 10 kusů detoxikačních náplastí – 5 nocí (po jedné náplasti na každé noze) vyjde na 19 Kč, což je poměrně solidní nabídka. Za takové ceny by stálo vyzkoušet náplasti Kinoki, jak velký účinek mají na vaše nitro.

Detoxikační kůry jsou v posledních letech velmi oblíbené v ČR, ale jejich vysoké ceny neumožní více lidem jich využít. Náplasti Kinoki mohou být vhodným doplňkem, nebo částečnou náhradou těchto detoxikačních (čistících) metod, které mají příznivý vliv na zdravotní stav člověka.