Přemýšlíte nad dárky pro svou babičku a dědečka? Poradíme vám, co je potěší a zahřeje nejen u srdce! Obdarovávat starší členy rodiny nebí vůbec nic snadného! Ne každý dárek je totiž pr ně vhodný!

Darovat zážitek?

Skutečně si myslíte, že vaše sedmdesátiletá babička bude výskat radostí z toho, že má voucher na skok padákem? Nebo, že vašeho dědu potěší jízda ve Ferrari, když už velice špatně vidí? Z takové zážitku se pak stane spíše noční můra, která může dokonce ohrozit jejich zdraví.

Zaměřte se na zdraví a pohodlí!

Většina seniorů odbude otázky, co si přejí k Vánocům slovy, že nic nepotřebují, jen, aby bylo to zdravíčko. I když se zdá, že jejich odpověď vám moc nepomohla, opak je pravdou. Zdraví je to, co chce každá babička nebo dědeček. Kupte tedy takový dárek, který bude jejich zdravotní stav v pozitivním smyslu posilovat a zlepšovat.

Kupovat prášky k Vánocům?

Možná se zdá, že prášky na bolest kloubů jsou tím nejlepším, co jim můžete věnovat, ale copak té chemie nesní babička přes rok už tok příliš? Zkuste věnovat něco, co je přírodní a přesto zdraví prospěšné. Bolest kloubů přece mohou zahnat i obilné polštářky, které se jednoduše v mikrovlnné troubě nahřejí a přiloží na koleno, záda nebo třeba loket.

Nahřívací polštářky jsou plněné pohankovými slupkami, třešněmi z pecek, solí nebo různými bylinkami. Pomáhají od bolestí kloubů, zad nebo ztuhlého krku. Kromě tepelné terapie je lze také dát do mrazáku a použít jako chladivý obklad při bolestech hlavy či únavě očí.

Klidný a tvrdý spánek

Seniory často trápí lehké spaní. Každé bouchnutí dveří, zvuk projíždějícího auta nebo zakašlání je probudí. Pořiďte jim komfortní krepové povlečení, které podpoří jejich pohodlí během spánku. V kombinaci s obilným polštářkem jim pak dáte možnost vytvořit to právě prostředí pro kvalitní spánek.

Líbí se vám nápad věnování obilného polštářku a povlečení? Využijete ho?