Móda a Společnost

Retro brýle vrací úder!

V posledních dnech je sice více zataženo, než slunečno, ale stejně už myslím na horké léto a procházky po prosluněných ulicích. A k těmto představám neodlučitelně patří sluneční brýle. O jejich příspěvku k našemu zdraví (ochrana před UV) není nutné diskutovat. Avšak jejich schopnost, stát se módním doplňkem nebyla dlouho odhalena.

Minulý rok zažily neskutečný boom retro brýle Wayfarer. Za originálními „wajfarerkami“ jste museli k značce RayBan. Ale nedlouho po jejich úspěchu se začaly množit i levnější modely, které vypadají naprosto identicky jako „rejbenky“, ale jejich cena rozhodně potěší vaši peněženku. Musím se přiznat, že mám RayBanky a jsem s nimi naprosto spokojená. Ale přemýšlím, že si koupím několik dalších brýlí, protože jejich cena je zanedbatelná a udělají stejnou službu.

Musím taky podotknout, že wayfarerky nejsou rozhodně jen holčičí brýle. Někteří kluci s retro brýlemi vypadají opravdu neodolatelně. Ale musí k nim sedět k obličeji a charakteru.

V letošní zimě se při slunečných (leč mrazivých) dnech neobešli moji přátelé bez slunečních brýlí – konkrétně Aviatorech – neboli „letečáků“. Další retro model brýlí, který se k nám pomalu, ale jistě dostává ze zahraničí. Je otázka, jestli překonají úspěch „wayfarerek“ z minulého roku. Brýle Aviator se stejně jak Wayfarer nehodí ke každému a je na uvážení každého, jestli jsou právě pro něj.

Podle módních časopisů to totiž vypadá, že se objeví nový styl brýlí, který bude letos IN (bože jak já nesnáším podobné „IN“, „cool“ a „free“ trendy). Tím novým stylem mají být tzv. „CAT EYE“. Plastové obroučky, protažený tvar obrouček a výrazné barvy – to vše symbolizuje nový styl brýlí.

Sluneční brýle se stávají v posledních letech nepostradatelným módním doplňkem – nezapomeňte na ně! Chráníte tak svoje oči a ukazujete tím také svůj vkus.

[ad#moda]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..