Móda a Společnost

Šperky se Swarovski krystaly

Swarovski šperky vévodí módnímu světu už mnoho let. Tyto netradiční šperky plné lesku a kamínků se prodraly na světlo světa díky vizionáři Danielovi Swarovski, který pocházel z Čech. Tento český tvůrce a vynálezce se přestěhoval z Čech do Tyroslké vesnice Wattens. Našel zde optimální zdroj energie pro svou řemeslnou dílnu – přilehlou alpskou řeku.

V roce 1892 vymyslel elektrický brusičský stroj a díky tomu přinesl světu nástroj, který umožňoval brousit a poté i leštit křišťály. Sídlo firmy i jeho brusičská dílna se nachází stále na stejném místě – v Tyrolsku.

Už více jak 100 let je Swarovski symbolem pro precizní ruční práci a toto jméno zaručuje perfektní lesk a nejvyšší možnou kvalitu. Ne náhodou jsou kameny Swarovski používány v celém světě jak v oblasti bižuterie, tak módy. Jen si vzpomeňte na módní kabelky poseté množstvím třpytivých kamínků, nebo šaty, které mají takřka „třpyt hvězd“. Přesně pro takové účely se nejvíce hodí jemné kamínky Swarovski.

Za oblíbeností a kvalitou šperků Swarovski je určitě přesnost v broušení křišťálu. Společnost Swarovski dokázala až do dnešního dne zůstat nezávislá a rozšířit se do celého světa. Proto můžeme její pobočky ve více než 120 celého světa. Zajímavé je, že tato firma zaměstnává více než 25 000 lidí.

Jemné kamínky se hodí především na drobné šperky, které mají jen podtrhnout krásu její nositelky. Přesně takovým šperkem jsou náušnice Swarovski. Něžné a ladné tvary ozdobené třpytivými kamínky. Která z nás by takovému dárku odolala? Nejspíše žádná.

Doplňky od této světoznámé značky dobyly celý svět – jejich cena se velmi různí. Některé si mohou dovolit jen známé Hollywoodské celebrity, ale některé menší může mít každá z nás. Proč bychom neměly krásné doplňky s kamínky Swarovski?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..