Krásných a neotřelých šperků není nikdy dost. Například pro mě jsou nejlepší inspirací pro neznámé (a přesto oslnivě pěkné) šperky zahraniční módní blogy. A u nich jsem našla nový trend, který brzy přijde k nám. Naskočte na vlnu originálních šperků z Bali, které brzy ovládnou svět.

Přírodní materiály, inspirace v domorodých rituálech a hlavně ruční výroba. Zapomeňte na obrovské anonymní továrny a lidské otroky – tyto šperky jsou vyráběny v malých rodinných manufakturách na ostrově Bali a Lomboku.

Pomoc rodinám na dálku

Málokdy se vidí, aby prodejce měl osobní zkušenosti s danou zemí, kde se dané výrobky prodávají. Ale tentokrát je to jiné. Příběhem je samotný prodejce, který Indonésii a konkrétně Bali navštívil mnohokrát a chtěl pomoci tamním výrobcům unikátních šperků prorazit i v zahraničí.

E-shop Balijo prodává pouze ručně vyráběné šperky z daleké Indonésie. Na výběru šperků si zakládá a osobně je vybírá, aby český zákazník dostal jen to nejlepší. Pokud se rozhodnete objednat od nich šperky stejně jako já, doporučuji udělat objednávku minimálně z 1 200 Kč – dostanete poštovné zdarma a malý dárek k tomu.

Co si vybrat líbivého z nabídky českého e-shopu Balijo, který dováží dané šperky přímo od výrobců? Mně nejvíce uhranul zdobený černý náramek zdobený přírodními barvami.

Originalita až na hranu

Nejvíce se mi na těchto špercích líbí, že co kus, to je ručně vyrobený originál. Osobně se ráda vykašlu na všechny supermarkety a klasické obchody, kde se prodávají prefabrikované šperky, které za a) mají všichni, za b) dlouho nevydrží, za 3) jejich výrobci těžko podporují domorodé kmeny a přírodu.

Takže za mě je jasné – letošní trend pro léto 2014 jsou šperky z Bali se svým nádherným příběhem z daleké Indonésie. Doporučuji i vám…