Móda a Společnost

Nejčastější chyby dělané při nošení spodního prádla

Spodní prádlo je naší nepostradatelnou součástí. Nosíme ho každý den, mnohdy bez toho, abychom nějak hluboce přemýšlely. Je proto velmi překvapivé, že byť jsme se spodním prádlem doslova sžití, každý z nás stále při jeho nošení dělá jisté chyby.

Jaké?

Ty nejčastější naleznete v stručném souhrnu v tomto článku.

Chyba č. 1 – Nenosíte spodní prádlo z bavlny

Jednou z nejčastějších chyb je to, že ženy nenosí prádlo z bavlny. Spodní prádlo ze syntetiky přitom nepřináší nic dobrého pro vaše zdraví. Takovéto textilie nejsou dobře prodyšné, zadržují vlhkost, čímž vytváří ideální podmínky pro kvasinkové a bakteriální infekce. I proto by měl být vnitřní rozkrok kalhotek vždy z čisté bavlny.

Chyba č. 2 – Nenosíte spodní prádlo

Situaci nezachráníte ani tehdy, když chodíte naostro. Vedle infekce se nevyhnete ani nepohodlí a ještě k tomu se můžete těšit na odřené pozadí. V zimě vás spodní prádlo ochrání před prochladnutím, pokud chodíte naostro, můžete se připravit, že zimu budete vnímat mnohem intenzivněji.

Chyba č. 3 – Spodní prádlo nosíte dnem i nocí, tedy v něm i spíte

Spát ve spodním prádle je nejen nepohodlné, ale i nezdravé. Tímto nešvarem nedovolíte svému tělu dýchat, čímž si zakládáte na průšvih, zvlášť, pokud trpíte na kvasinkové infekce a gynekologické záněty. Dopřejte proto svému tělu svobodu, zaslouží si to.

Chyba č.4 – Nosíte prádlo, které škrtí

Další velkou a častou chybou je to, že řada žen nenosí správnou velikost spodního prádla, které obvykle nosíme i o dvě čísla menší. Nejenže to vypadá nevzhledně, ještě k tomu také škrtí. Pod těsnými kalhotkami navíc vaše tělo nedýchá, více se potí, odírá vás a může způsobit zbytečné podráždění. Může jít i o spouštěče infekcí.

Chyba č. 5 – Nepřevlékáte si spodní prádlo po cvičení

Cvičíte, abyste byly fit a zdravé? Pokud si po cvičení nepřevléknete spodní prádlo, moc si nepomůžete. Změnu přitom proveďte nejenom s kalhotkami, ale i s podprsenkou, která by měla být sportovní. Taková podprsenka totiž při sportu dobře odvádí pot a mechanicky nedráždí kůži.

2 komentáře: „Nejčastější chyby dělané při nošení spodního prádla

  • S chybou č. 2 nesouhlasím. Doma chodím většinou bez spodního prádla a to stejné platí i o spánku. A je to ta nejpohodlnější varianta.

    Reagovat
    • Hezký den, děkujeme za tematické doplnění našeho článku. :-)) Vaše Girlie xoxo

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..