Móda a Společnost

Louis Vuitton – symbol luxusu a kvality

Louis Vuitton kabelkyVšichni ho známe, každá z nás aspoň po jednom jeho výrobku touží, ale ne všichni si je můžou dovolit. Ano řeč není o nikom jiném než o proslulém módním výrobci Louisovi Vuittonovi. Tento muž patří mezi světové velikány, vídáme ho na obálkách časopisů nebo na přehlídkových molech.

Jedná se o ryze rodinnou značku, první obchod byl založen už v roce 1854. Pokud někde slyšíme spojení Louis Vuitton, vybaví se nám typická luxusní kabelka s tradičním monogramem LV.

V roce 1998 přišel ke značce módní návrhář Marc Jacobs, který jí zůstal věrný i v dnešní době, v současnosti je také uměleckým ředitelem. Společnost Louis Vuitton spolupracuje s dalšími návrháři, např. s Takashim Murakamim, Richardem Princem nebo se Sophií Coppolou.

Louis Vuitton Louis Vuitton

Velmi zajímavou a novou kolekcí je nynější sada Louis Vuitton kabelek na jaro a léto 2010 s názvem Graffiti Stephena Sprouse. Návrhář této značky, Marc Jacobs, si pro inspiraci vzal starý a velmi úctyhodný symbol a zohyzdil ho. Současná jarní a letní kolekce je jasnou odpovědí na ekonomickou situaci. Jedná se totiž o nejdražší a nejluxusnější kolekci, která byla doposavad navržena a uvedena na trh. Kabelky z této kolekce jsou to nejlepší, co si můžete pořídit od LV.

Dominující taškou je Paname, delší obdélníková, menší čtvercová kabelka či kabela přes rameno vyrobena z jemné kůže, která má kapsy na zip nesoucí pyšně logo svého původu.

Louis Vuitton kabelky Louis Vuitton kabelka

Ani pánské kabely nynější kolekce nejsou vůbec špatné! Splňují tři základní a stěžejní tvary; brašna přes rameno, hluboká taška neboli carabas nebo doktorský kufřík. Tyto kabely navazují na tradiční a klasický vzhled pánských obleků, mají ručně malované švy a úplně minimum zdobení.

Jedinými ozdobami od Louis Vuitton bývají kupříkladu odnímatelná jmenovka a přívěsek na doktorském kufříku, dvojitý zip na tašce nebo dvě větší přední kapsy na brašně přes rameno. Všechny tašky jsou ve vnitř z Damier Graphite materiálu.

[ad#moda]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..