zdraví Jednou za čas není vůbec na škodu pročistit si svůj organismus. Zbavíte se tak přebytečných toxinů a budete se cítit lépe. Zkuste i vy detoxikaci půstem.

Detoxikace půstem

Kolem nás je mnoho toxinů, které vdechujeme, ale i konzumujeme. Pokud se jich organismus nezbaví, vstupují do tkání a krevního řečiště, kde mohou způsobovat problémy v oblasti fyzické, ale i psychické.

Jak se toxinů zbavit? Přistupte k detoxikaci organismu. Čas od času je jednodenní až dvoudenní půst vhodný pro každého člověka. Určitě by však k němu měli přistoupit lidé akutně nemocní, kteří mají problémy s tračníkem či trpí různými alergiemi.

Při půstu přijímejte pouze syrové ovoce, zeleninu, přírodní šťávy, vodu a čaj. Vhodné jsou různé bylinkové čaje, které vám nejen doplní tekutiny v těle, ale mají ještě další účinky. Vhodný je mátový čaj, který uklidňuje a posiluje nervovou soustavu. Rovněž tlumí žaludeční potíže, hlavně zvracení a nadýmání.

Skončí-li váš půst, nevrhněte se hned na tepelně upravená jídla. Kapacita vašeho žaludku se změnila, a proto je třeba začít na menších porcích.
Během půstu bude méně zatížený váš imunitní systém. Začnou se uvolňovat chemikálie uložené v tucích atd.

Máte-li nějaké zdravotní problémy, měli byste se o půstu poradit s lékaře, např. budete-li mít hypogykemii, nemůžete držet půst, aniž byste přijímali bílkovinové doplňky. V opačném případě by vám mohl půst uškodit.

[ad#krasa]