Máme tu březen a mnohé z nás stále chtějí splnit svá novoroční předsevzetí o shazování přebytečných kil. Ale stále a stále se nám to nedaří. Tuky nejdou z problémových partií (stehna, zadeček a boky) pryč, a to ať se snažíme sebevíc. Musíme změnit svůj přístup. Nadbytek cvičení, běhání a omezování jídla evidentně nefunguje.

Otestovali jsme to za vás, že takhle rozhodně nezhubnete – spíše naopak, protože tělo z nadbytku pohybu a nedostatku jídla nebude mít pravidelný příjem dostatku jídla a začne přibírat tuky, aby vyrovnalo tyto výkyvy. Chrání samo sebe. Jenže my mu chceme pomoci, ne s ním válčit.

Musíme tentokrát tedy začít jinak. Odznova. A pořádně. Jenže jak? Teď babo raď. Nebo časopise. Jenže tobě jsem už mnohokrát věřila a nikdy jsi mi s dietami celebrit nepomohl. Tak jakým směrem se dát? Jak zhubnout?

A co zkusit krabičkovou dietu?

Nadhodila Marcelka u nás v posilovně. Je to výživová poradkyně, která už má něco za sebou. V krátkosti mi nastínila o co jde – jde o pravidelné „krabičky“ s výživově vhodně postaveným jídlem, které si můžete nechat zasílat domů v pravidelných intervalech, nebo si je můžeme vyzvedávat na několika odběrných místech. Naštěstí 2 z nich mám blízko (1 kousek od domova a druhý coby kamenem dohodil u práce).

Krabičková dieta už je v ČR poměrně zavedený systém stravování/diety, jak jsem se dozvěděla v internetových diskuzích.

Dost se mi líbila možnost dovozu jídla přímo domů/do práce… Nemusím se o nic starat, jen dostávám jídla na míru mému stavu. Krabičková dieta Praha mi tímhle přístupem hodně pomohla. A dle jídelníčku na tento týden to vypadá i chutně – můj výběr, který mi „sedl“:

  • Žitný chléb s žervé,plátkový sýr, zelenina
  • Pečená treska se špenátovým rizotem, ledový salát se zálivkou 
  • Krůtí steak s pikantní zeleninou, domácí hranolky bez tuku
  • Zeleninový salát s pestem a light mozzarellou 
  • Thajská polévka s rýžovými nudlemi a kuřecím prsem

No kdo by nestál o tak dobrá jídla? Já rozhodně ano – hned jsem se podívala na možnosti, jak si objednat. Můžete si vybrat jestli chcete 1, 2 či více týdenními balíčky zdravé hubnutí. Jsou rozdělené na muže/ženy – každý z nás má prostě jiné nároky na výživovou hodnotu daného jídla. Pánové potřebují vydatnější stravu a také jí jistě snědí více než my.

Já do krabičkové diety jdu – co vy? Přidáte se ke mně?