Krása a zdraví

Jak nepřibrat na dovolené

Letní dovolená se blíží a s ní i příjemné starosti zařizování. Ze seznamu věcí si postupně odškrtáváte plavky, opalovací krém, cestovní doklady, peníze a oblíbenou knihu. Nezapomeňte však na zdravou svačinu, kterou zaženete případný hlad. Díky tomu budete mít svoji váhu pod kontrolou i na letní dovolené, na které číhají sladká a tučná jídla na každém rohu. Susan Bowermanová, expertka na výživu společnosti Herbalife vám poradí, jak si z dovolené kromě nově načerpané energie a zážitků nepřivézt i kila navíc.

Udržte svou váhu pod kontrolou

„Mnoho žen i mužů se vymlouvá, že během dovolené nedokážou dodržovat svůj zdravý stravovací režim nastavený z domova. Je to výzva, ale je možné ji zvládnout. Jen proto, že opustíte na pár dnů až týdnů svůj domov a vydáte se na cesty, neznamená, že se musíte vrátit s extra zavazadlem kolem pasu, boků a stehen,“ říká Susan Bowermanová z Herbalife.

 

Zabalte si s sebou zdravé jídlo

Jestliže cestujete autem, nejezte klasické jídlo nabízené na čerpacích stanicích a raději si dejte zdravou svačinu, kterou jste si zabalila s sebou. Proteinová tyčinka, ořechy, nakrájený sýr, jablko nebo balení baby mrkvičky jsou skvělé volby, ať už cestujete jakkoliv. Díky svačině z domova navíc ušetříte peníze za předražené saláty a celozrnné sendviče. Také se najezte doma před odjezdem na dovolenou, a pokud nestíháte, vypijte alespoň proteinový shake. Po cestě budete mít menší chuť podlehnout vábení fast foodů.

Během čekání buďte aktivní

Má váš let zpoždění? Čas si nekraťte návštěvou restaurace, ale raději si projděte terminál. Na některých velkých letištích můžete snadno ujít více než kilometr díky procházce z jedné strany terminálu na druhý. Dbejte také na pitný režim a zůstaňte po celou dobu cesty hydratovaná. „Během letu doporučuji pít každou hodinu alespoň dva decilitry tekutiny. Pokud si ovšem pochutnáte na sladké limonádě nebo koktejlu, získáte k tomu i balíček kalorií navíc. Dejte si raději vodu, neochucenou minerálku, domácí ledový čaj nebo iontový nápoj,“ doporučuje Susan.

V hotelu si dávejte pozor na nastražené kalorické bomby

Pokud přespáváte v hotelu, nemine vás past v podobě lákavé nabídky jídel a pití na rautových stolech. Zkuste odolat ochutnávce všech delikates a místo toho volte menší porce, které si budete vychutnávat. Nejtěžší zkouškou jsou švédské stoly během snídaní. Různé druhy pečiva, cereálie a vafle vypadají lákavě, ale vyberte si raději čerstvé ovoce, které vám doplní energii a vitamíny. Bílkoviny doplňte například míchanými či vařenými vejci. Využijte lednici na pokoji a nakupte si ovoce, zeleninu, sýr a jogurty. Na recepci se pak nezapomeňte zeptat, kde se můžete zdravě najíst v blízkém okolí.

A co vy? Hlídáte si svoji váhu na letní dovolené? Jak zvládáte odolat všem lákavým sladkým a tučným jídlům?

Martina

Naše nejnovější, ale nejsnaživější redaktorka a zároveň editorka, která odlehčuje celé naší redakci!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..