Krása a zdraví

Jak na mastnou pleť?

Málokdo má dokonalou pleť. Víte, jakou pleť máte vy a jak o ní správně pečovat? Přiblížíme si mastnou pleť.

O mastné pleti

Mastná pleť je typická pro dospívání. Někteří se však s ní potýkají i v dospělosti.

Mastná pleť se vyznačuje nadměrným leskem v T-zóně (tj. na čele, nosu a bradě). Často jsou u ní rozšířené póry, které se snadno zanáší nečistotou, a tak vznikají zanícené pupínky. Jedinou výhodou mastné pleti je fakt, že díky mazu vznikají vrásky až v pozdějším věku, takže si déle uchováte mladistvý vzhled.

Péče o mastnou pleť

A jak tedy o mastnou pleť pečovat? Důležitá je především hydratace pokožky. Používejte speciální přípravky určené pro mastnou pokožku. Měla byste se také vyhnout přípravkům, které obsahují alkohol. Po těchto preparátech se vaše pleť bude mastit ještě více. Mastnou pleť čistěte pravidelně.

Nejde však jen o to, jak se o pleť staráte. Promítají se do ní i vaše stravovací návyky. Chcete-li omezit své problémy s pletí, vyvarujte se konzumaci nadměrného množství tuků a cukrů. Pleti také neprospívají ostrá a kořeněná jídla.

Zhoršují se vaše problémy s mastnou pletí? Navštivte odborníka. Doporučí vám vhodné přípravky, které jsou připravované v lékárně, ale také vám nabídne chemický peeling pomocí kyselin. Jeho účinek je velký. Získáte s ním zdravější pokožku. Připravte se však na to, že tato metoda je finančně náročnější.

[ad#krasa]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..