DepilaceKosmetikaKrása a zdravíVyzkoušené produkty

Cukrová pasta Bio Epil

Zbavování chlopků na těle je pro mě častou záležitostí, protože jsem zatím nepřišla na chuť voskovým páskům a pro koupi epilátoru jsem se taky ještě nerozhoupala. Na internetu mě zaujala metoda zbavování chloupků pomocí cukrové pasty. Na internetu naleznete i plno receptů, jak si pastu zhotovit samy doma, ale pro mě jakožto pro majitelku citlivé pleti, jsem tuto variantu zavrhla a pastu raději zakoupila na internetu.

Přišel mi středně velký, který jsem hned ze zvědavosti otevřela. Barvou a složením mi pasta připomínala med. Podle návodu jsem věděla, že se má pasta předehřát asi na teplotu těla (prostě na teplotu, která bude každému individuálně vyhovovat) a poté se pasta roztírá na pokožku a postupně se sloupává a chloupky by se k ní měly přilepit.

Pastu předehřívám ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě. Na internetu jsem našla ještě jednu popisovanou techniku (ta na kelímku však uvedena nebyla, ale přesto jsem ji také zkusila). Zde doporučovali použít pastu podobně jako vosk, předem si např. z prostěradla či nějaké staré látky nastříhat proužky, vždy vzít jeden, přiložit jej na pastu a strhnout.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Aktivními látkami jsou růžová voda (harmonizuje a zklidňuje pokožku a mírní zčervenání), tea tree olej (dezinfekční účinky a pomáhá předcházet případnému zanícení), heřmánkový olej (hojivé účinky, regeneruje a má protizánětlivé účinky) a ayurvédská receptura s jedinečnou kombinací účinných bylin (pečuje o pokožku).

Nejprve jsem zkoušela první techniku. Místo na noze jsem však měla pastu přilepenou hlavně na prstech. Žádné chloupky se mi odstranit nepovedly a pastu jsem také nemohla dostat dolů, pomohla mi teprve teplá voda, kde se pasta rozpustila. Proto jsem se rozhodla zkusit i druhý postup, i zde jsem bohužel nebyla úspěšná. Půlka vosku byla na prostěradle a druhá půlka zůstala na noze, takže i zde jsem pastu smyla jen teplou vodou.

Takže právě jsem vám popsala, jak se to dělat nemá. Později jsem zjistila, že použití cukrové pasty je výrazněji odlišné od klasických depilačních pomůcek. Pro depilaci chloupkům se pasta nanáší proti směru růstu chloupků a chloupky se odstraňují po směru – a to pomocí zvláštního grifu prsty, který jsem ale zvládla až na po x-té. Jsem holt trochu nešika. Jo a nezapomeňte před použití pasty použít trochu pudru, abyste zbavily pokožku mastnoty – jinak vám depilace nepůjde zrovna dobře.

Ze své zkušenosti pastu doporučuji jen šikovným – mezi které já zrovna nepatřím. Nejspíše dám přednost klasickým depilačním metodám a pastu (ač po nanesení od kamarádky a rychlé depilaci – – bezbolestné – jsem s ní byla spokojená). Máte s cukrovou pastou nějaké zkušenosti nebo osvědčené postupy?

[ad#adsense]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..