Poslední dobou potkávám stále více dívek s fialovými, růžovými, modrými a jinak barevnými vlásky. A musím uznat, že se mi tyto barevné kreace opravdu líbí. Dokonce jsem už několikrát přemýšlela nad myšlenkou si vlasy také obarvit. Jenomže svoje zrzavé vlasy miluju (a můj přítel taky). Navíc nechci vlásky trápit chemickým procesem sezvětlování a barvení. To není nic pro mě :-).

Naštěstí jsem si vzpomněla na křídy na vlasy. Snadno se aplikují, na vlasech vypadají dobře, po několika umytí se vymyjí a hlavně máte na výběr velký počet barviček. Tak proč do toho nejít ;-).

Na stránce www.pastelovebarvy.cz si můžete barvičky snadno objednat. Stačí si vybrat mezi větší a menší variantou – jinými slovy balení 24 nebo 12 barviček. Já jsem naprosto nerozhodný člověk a ve chvíli, kdy bych měla k dispozici 24 barviček, byla bych bezradná :-). Takže jsem zajásala nad menším balením.

Alternativou je mrknout se na nové stránky http://www.barevnekridy.cz/, kde mají menší balení a můžete si zde vybrat jednotlivé barvy s různými odstíny, případně najít nejvhodnější kombinaci barviček a ty si v počtu 6 kusů na 1 balení objednat.

Jak si nabarvit vlasy křídami?

Křídy jsem poprvé objevila vloni (viz moje poslední recenze) a měla jsem s nimi skvělé zkušenosti. Plus tenhle bchod mám už vyzkoušený – objednání je snadné a za pár dní máte barvičky doma. I tentokrát to šlo všechno velmi rychle – za tři dny jsem měla barvičky v ruce a mohla si začít hrát.

Na první pohled mě zaujalo nové balení kříd (dozvěděla jsem se, že mají nového dodavatele) a o to větší chuť jsem měla ty barvičky vyzkoušet a porovnat z předchozími zkušenostmi:

1. Vzhled balení

Je pravda, že více mě na první pohled zaujako původní balení – bylo umělečtější. Ale na druhou stranu i díky tomu obalu jsem původně nevěděla, že se jedná o barvy na vlasy, myslela jsem, že to jsou klasické barvy na malování.

Na současném balení nepřehlédnete slečnu s barevnými vlasy a nápisem JOYOUS Hair Chalk, takže každému je na první pohled jasné, k čemu jsou barvy určené. Navíc součásti balení jsou i rukavice a plášť proti obarvení (to jsem u těch prvních kříd neměla).

2. Barvení vlasů

Podle barvy vašich vlasů, nálady nebo oblíbenosti si zvolíte barvičku, kterou chcete na vlásky nanést. Barvičky se hodí pro tmavé i světlé vlasy, ovšem obecně platí, že na tmavých vlasech vypadají lépe světlejší barvy a světlé vlasy si můžou dovolit jakýkoliv odstín. Já jako zrzka to měla trochu obtížnější – oranžová je dost výrazná barva a ne všechny odstíny se k tomu hodí, ale taky jsem si vybrala.

Aplikace kříd je poříd stejná – nanesete vybranou barvu na vlasy, zafixijete teplem (ideálně žehličkou) a lakem na vlasy. Křídy se dají nanášet na suché i vlhké vlásky. Já dávám přednost aplikaci na mokré vlasy – barvička pak lépe drží a dostane intenzivnější odstín. I nanášení je pro mě jednodušší, stačí pár tahů a bylo nabarveno. Suchý pramen jsem křídou projížděla několikrát a rozdíl od neobarvených jsem nepoznala.

Ovšem poříd jsem se nemohla zbavit „zaprášeného“ vzhledu obarvených vlasů (jak mi řekl můj přítel: „Když ty tvoje vlasy jsou tak hezky lesklé a ten barevný pruh je takový divný, matný.“) Takže jak se zbavit toho divného vzhledu? Znovu jsem si přečetla návod na použití – „naneste ochraný olejíček na vlasy“. To by mohlo pomoci.

Olejíček na vlasy jsem sice neměla, ale použila jsem kokosový olej – rozetřela jsem si ho mezi prsty a vmasírovala si ho do vlhkých vlasů (obarvený pramen jsem znovu namočila, opět obarvila a vetřela kokosák), které jsem dosušila fénem. Výsledek byl fantastický – žádný divně zaprášený vzhled. Vlasy vypadaly leskle a přirozeně.

Co se týče porovnání mezi křídami, musím říci, že s těmi současnými barvičkami JOYOUS jsem spokojená více. Odstíny barev jsou intenzivnější, takže stačí jenom pár tahů a docílíte úžasných výsledků – já měla po třech tazích krásně sytě zelenou (a křídy moc neubylo).

Musím říci, že s výsledkem jsem byla opravdu spokojená a narcisticky jsem se na sebe pořád dívala do zrcadla a pořád jsem si sahala do vlasů. To ale moc nedoporučuji – i po zafixování (teplem a lakem) jsem si lehce obarvila prstíky. Stejný problém jsem měla i s původními barvami, takže jsem s tím počítala.

Ovšem obarveného povlečení se bát nemusíte (pokud nepůjdete spát s mokrými vlasy), po zafixování se barva neotírá :-)

3. Celkový vzhled

Skvělý, skvělý a skvělý – jedná se o snadný způsob, jak změnit image. Navíc jsou barvy bez chemických látek a vy se nemusíte bát poškozených vlasů.

Barvičky vám vydrží dvě umytí (já si vlasy vždy myju 2x šamponem, takže se křídy vymyjí rychleji – po prvním umytí se ztratilo tak 85 % barvy), takže můžete každý den vypadat jinak.

Ať si obarvíte jeden pramínek nebo všechny vlasy, oživíte tím svůj vzhled. Je na vás, jestli si obarvíte vlásky na běžné nošení nebo na párty – je léto, čas, kdy si máte užívat a vypapat skvěle a s křídami na vlasy skvěle vypadat budete!