Na pastelové barvy jsem narazila docela náhodou – měla je kamarádka. Podala mi krabičku o velikosti 16X16 cm se slovy: „Jsou tam barvy na vlasy.“ To určitě, myslela jsem si, když jsem krabičku s nápisem PASTELOVÉ BARVY brala. Moje nedůvěra se pak po otevření krabičky ještě prohloubila. „To jsou olejovky! S tím se maluje na papír ne na vlasy!“ A kamarádka se mi vysmála. V tu chvíli jsem se o pastelové barvy na vlasy začala zajímat o něco víc.

Zamířila jsem na www.pastelovebarvy.cz a začala číst. HIT LÉTA stálo tam –hm, evidentně jsem hitově nepoznamenaná. Já o tom opravdu dříve neslyšela, a na moji obhajobu, pastely opravdu vypadají jako olejové barvy, takže můj omyl byl docela pochopitelný. Ovšem když jsem vzala pastel do ruky, bylo na první pohled jasné, že to není olejová křída – olejovka by mi prsty neobarvila. Na omak se pastelové barvy chovají stejně jako křídy na tabuli, jenom nejsou tak suché.

pastely na vlasy

Každopádně musím uznat, že mě pastelovy zaujaly a já se rozhodla se s barvičkami lépe seznámit (i kvůli obrázkům na webu – barevné vlásky slečen vypadaly nádherně).

Měla jsem k dispozici 24 barviček, pro moji nerozhodnou povahu víc, než je zdrávo. Naštěstí jsem po nějaké době našla svého favorita – fialová. Pak už se jenom rozhodnout, jsou-li moje zrzavé vlasy světlé (křída se nanáší se na suché vlasy) nebo tmavé (v tom případě bych ji měla nanést na vlhké vlasy). To už bylo na moji nerozhodnost moc! Takže jsem se šalamounsky rozhodla vyzkoušet pastel na suché i vlhké vlasy.

Bohužel na suché vlasy mi barva vůbec nechytla (to se podle návodu může stát), v takovém případě je doporučeno vlasy namočit. Já si chtěla obarvit jenom pár jednotlivých pramínků, proto jsem si vlasy rozdělila a pramínky postupně namáčela (abych lépe viděla, jaký pramen obarvit a taky bylo šílené teplo, takže i kdybych si vlasy namočila celé, rychle by uschly) a pak barvila.

Šlo to samo. Každý pramen jsem pastelem projela asi 2x (pokud budete chtít sytější odstín, projeďte vlasy víckrát). Spolu s vlasy jsem si samozřejmě obarvila i prsty a každičkou část těla, které se mé mokré vlasy dotkly. Naštěstí stačí voda, mýdlo a barva je dole.

pastely na vlasy

Barvení hotové. Vytvořila jsem si asi 10 pramínků a křídy moc neubylo, jenom dostala takový fugurkoidní tvar. Dalším krokem podle návodu je vlasy přežehlit a nalakovat kvůli fixaci. Já před žehlením musela použít ještě fén, protože moje žehlička nerada žehlí mokré vlasy.

V případě, že taky nejdřív budete chtít použít nejprve fén, doporučuji foukat za pomocí prstů nebo kartáče na vlasy, u kterého vám nebude vadit změna barvy (i když i to jde docela dobře umýt). A když už jsme u změn barev, vždycky jsem chtěla barevnou žehličku na vlasy – teď jí mám fialovou. Dočasně.

Vyžehleno, nalakováno – poměrně rychlá práce. Pramínky jsou viditelné (pochopitelně nemají tak sytou barvu jako v době, kdy byly vlasy mokré, s tím musíte počítat), jenom trochu postrádají přirozený lesk a z blízka vypadají „zaprášeně“.

Ale celkový efekt je dobrý, jenom mi trochu vadí zlakované vlasy a to, že i po poměrně silné tepelné a lakové fixaci, mi vlasy stále barví prsty (a hřeben), když do nich sáhnu. Samozřejmě řešení je jednoduché – do vlasů nesahat.

Pramínky jsem si nechala do druhého dne. Chtěla jsem zjistit, jestli vydrží a jestli mi neobarví povlečení. Barva sice pobledla, ale povlečení, pyžamo i veškeré mé oblečení zůstalo neobarvené. Takže paráda.

Když se budete chtít barvičky zbavit, stačí si umýt vlásky šampónem. V takovém případě vám nezbude po křídě žádná stopa. Ovšem, když budete chtít, aby se barvička vymyla postupně, myjte se pouze vodou, pak to vydrží tak dvě umytí.

Musím se přiznat, že mě Pastelové barvy mile překvapily. Mám ráda barvy a změny a tohle je poměrně rychlý, levný a zábavný způsob, jak si obojího maximálně užít. Nedají se srovnat s barvou od kadeřníka, ale na různé akce a párty jsou naprosto perfektní. Můžete se s nimi vyřádit a pokaždé vypadat jinak. Je jenom na vás, jakou barvu (nebo barvy) použijete – kreativitě a vaši hravosti se meze nekladou.