Dekorativní kosmetikaKosmetika

Recenze „levnějších“ rtěnek – od čtenářky

Dnes pro vás máme netradiční recenzi. Je od naší čtenářky, která se s vámi chtěla podělit o své zkušenosti s „levnějšími“ rtěnkami, které se dají na českém trhu běžně sehnat.

NYX Liquid Lip Lingerie, tekutá 

Cena: 239 Kč

Výdrž: cca 5 hodin

Celkové hodnocení: ****

Rtěnku nanáším štětečkem ze dvou důvodů. Prvním je preciznost nanesení a druhý, že štětečkem nanesete menší vrstvu produktu. Slabší vrstva rtěnky je na rtech mnohem příjemnější, nestahuje tolik rty a není na rtech tolik cítit. Bohužel z mé zkušenosti je tato rtěnka tak po 4 hodinách nepříjemná na rtech natolik, že se už těším, až ji sundám. Po jídle ji opravuji. 

Dermacol Matte Mania, tekutá

Cena: 179 Kč

Výdrž: cca 4 hodin

Celkové hodnocení: ***

Tuto rtěnku nanáším štětečkem. Nepříjemná na rtech je po cca 5-6 hodinách (vysušuje a stahuje rty). Po jídle je potřeba trošku poopravit.

Rimmel Provocalips 16HR, tekutá

Cena: 139 Kč

Výdrž: cca 6 hodin

Celkové hodnocení: ***

Tato rtěnka je dvoufázová. Prvně nanesete barevnou část, a potom takový průhledný lesk, díky kterému rtěnka nevysušuje a nepraská. Ovšem tak po 6 hodinách na rtech začne vytvářet méně příjemnou krustu. Po jídle není potřeba opravovat.

Yves Rocher Grand Rouge, tekutá

Cena: 325 Kč

Výdrž: cca 7 hodin

Celkové hodnocení: *****

Nejenže v této kolekci jsou překrásné odstíny, tak těmto rtěnkách nemám co vytknout. Vydrží, je příjemná a vypadá krásně téměř celý den. Prostě dokonalost! 

Maybelline Color Drama, tuhá

Cena: 79 Kč

Výdrž: cca 5 hodin

Celkové hodnocení: ****

Tato rtěnka mě okouzlila nejenom svou výdrží, texturou, komfortností, ale taky svou cenou. Rtěnka je výborná, jenom je trochu škoda, že není klasická vysouvací ale že je v dřevěné tužce, kterou musíte ořezávat. Je celkem měkká a tak se musí ořezávat celkem často.

Yves Rocher Grand Rouge Mat, tuhá

Cena: 349 Kč

Výdrž: cca 6 hodin

Celkové hodnocení: ***

Rtěnka má tendenci trochu vysušovat a stahovat rty, ale jde to přežít. Jinak bych rtěnce nic nevytkla. V kolekci jsou krásné odstíny, jenom mě trochu mrzí, že tam nenajdete nějaké nude odstíny. 

Essence Matt Matt Matt, tuhá

Cena: 69 Kč

Výdrž: 4 hodiny

Celkové hodnocení: *****

Musím říct, že mě tato rtěnka velmi překvapila. Za její cenu bych čekala něco mnohem horšího. Rtěnku je nutné po jídle přetřít, ale jinak o ní celý den nevíte. Je velmi příjemná, nevysušuje, nestahuje, nepraská, no prostě dokonalost.

Essence Lipliner, tužka na rty

Cena: 59 Kč

Výdrž: 3 hodiny

Celkové hodnocení: ****

Tyto tužky na rty bych určitě mohla zařadit k těm nejlepším z drogérie. Nosím ji jak pod rtěnkou, tak i samotnou. Je příjemná, možná trochu vysušuje, ale není to nic hrozného.