roztomile naštvaná slečnaPleť je Vaší vizitkou, a pokud zastáváte názor, že na pečování o Vaši pleť je ještě brzy, jste na omylu. S péčí o pleť je dobré začít brzy. Ani drahý make-up Vaší pleti nepomůže, pokud se o ni řádně nestaráte.[ad#ad-1]Opálená pokožka je sexy, ale přehnané množství slunečních paprsků opravdu velice škodí! Pokud i Vy patříte k milovnicím opalování, myslete také na to, jak budete vypadat za 10 či 20 let? Opravdu chcete, aby Vaše pleť byla povadlá, vrásčitá a plná pigmentových skvrn?

Pokud ne, nepřehánějte to s opalováním a pokud mu přece jen nedokážete odolat, používejte alespoň opalovací krém s vysokým UV faktorem.Každá dívka či žena ví, že kosmetika není levná záležitost, ale na některých věcech se nevyplácí šetřit.

Vaší pleti nedělá dobře, pokud používáte až velké množství přípravků. Stačí jich méně, ale za to kvalitních. Rozhodně byste neměli pleťové přípravky používat po skončení doporučené datu spotřeby. Dále byste si měli vybírat krémy, odličovací tonika a pleťové masky, které se hodí přesně na Vaši pleť.

Není dobré dbát na reklamy a kupovat si něco jen proto, že to má hezký obal. Před koupením jakéhokoliv pleťového přípravku je potřeba přečíst si, na jakou pleť a na co konkrétně se daný přípravek hodí. Rozhodně není dobré používat krémy na zralou pleť, atd. pokud na to ještě nemáte věk. Pro mladou pleť jsou vhodné přípravky od firem Garnier, Clean&Clear nebo Nivea.

I přesto, že máte např. mastnou pleť, je potřeba používat hydratační krémy, pokožka by pak totiž byla vysušená.I  na pupínky pomalu. Pokud si myslíte, že hojení pupínků na obličeji urychlíte jejich vymáčknutím, jste na omylu.

Daleko lepší je pupínek přetřít tea tree olejíčkem, který pupínek vysuší a urychlí tak hojení. Pokud ale přece jen si chcete pupínek vymáčknout, odličte si před tím obličej, umyjte si ruce, abyste si do ranky nezanesli špínu a použijte kapesník.

[ad#krasa]