Péče o vlasy

Hennou se nekreslí jen tetování… hoďte si ji na vlasy

Patřím k holkám, které nikdy nebyly spokojené se svoji přírodní barvou vlasů. Kdo by se taky spokojil s nevýrazným hnědým odstínem? Proto jsem si už na základní škole barvu měnila. Nejprve přelivy, pak jsem přešla na trvalejší, ale ničivější permanentní barvy. A moje vlasy zajásaly. Byly sice pevné a zdravé, ale množství chemických barev si vybralo svoji daň – struktura mé hřívy se změnila. Z kvalitních vlasů se stala stébla vysušené slámy.

Ve chvíli, kdy jsem už měla dost rozumu, abych o sebe (a své vlasy také) více starala, chtěla jsem najít nějakou alternativu – se svoji původní barvou jsem se nehodlala smířit. V drogérii jsem objevila „přírodní“ hennu. Jedinou její chybou bylo, že nebyla tak úplně přírodní a ve chvíli, kdy ji použijete na chemicky obarvené vlasy, můžou zezelenat.

Ale nechtěla jsem se vzdát. Barvení vlasů hennou se mi zdálo jako nejrozumnější a pro mě nejlepší řečení. Naštěstí jsem nepátrala příliš dlouze a našla jsem přírodní indickou hennu Khadi.

Nabízejí ji v celé škáře barev – od nebarevné (čistě regenerující) až po černou. Já měla jasno poměrně rychle. Od mala jsem chtěla být zrzka (bohužel se mi nikdy nepodařilo najít ten správný odstín), proto jsem zvolila čistou hennu bez příměsí.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Poměrně rychle mi přišel balíček a já to okamžitě otevřela a vyzkoušela. V balení dostanete sáček henny, rukavice (ve chvíli, kdy se vám henna dostane na kůži, minimálně pár dní vám tam zůstane), igelitovou čepici (mě vyhovuje více potravinový sáček), a hlavně tam máte návod, jak henu správně namíchat.

Jednoduše mícháte potřebné množství henny (pokud máte krátké vlasy, stačí 1/3 sáčku, pro vlasy k ramenům bych doporučila celý sáček) s horkou vodou – nejlépe chvilku po uvaření. Do hmoty přidejte ještě citronovou šťávu, změní pH, takže hmota bude barvit i při nižší teplotě hmoty.

Všechny suroviny smícháte v homogenní hmotu (nesmí být moc hustá, ale nesmí ani téct) a necháte v teple odpočinout. Když je na povrchu hmota načervenalá a uvnitř zelená, je připravená k barvení. Pak ji nanesete na vlhké vlasy, přikryjete potravinovým sáčkem nebo fólií a zabalíte do ručníku.

Já raději volím teplou čepici. Je vesměs jedno, co použijete, důležité je, aby vaše vlasy byly v teple. A celé to necháte působit minimálně hodinu. Můžete i déle – čím delší dobu budete mít hmotu na vlasech, tím bude barva tmavší a intenzivnější.

Nakonec si vlasy umyjete – ale jenom vodou. Celých 24 hodin se nedoporučuje na vlasy použít šampon nebo vlasovou kosmetiku. Protože i po umytí henna ještě barví a vlasovou kosmetikou byste barvení zastavili.

Já mám s hennou už zkušenosti, takže jsem spokojená s prvním výsledkem a myju si vlasy rovnou šamponem. Po umytí se svých vlasů nelekněte, budou vysušené a nedají se rozčesat. Ovšem jakmile uschnou, budou jemné, krásně rozčesatelné a hlavně obarvené =D.

Další výhodou přírodního barvení je, že vlasy nejsou tolik zatěžovány a barva v porovnání s chemickými, vydrží tak 3 – 4x déle. A když k tomu přidáte i nějakou přírodní péči (vlasové oleje, šampony nebo kondicionéry), vaše vlásky vám poděkují tím, že budou krásné a zdravé.

I přírodní barvení přináší jisté nevýhody. Barvení hennou trvá několik hodin a strávíte tím minimálně půl dne svého času.

Také vám prášek nemusí vonět – má typickou rostlinnou vůni. Na tu si můžete zvyknout, nebo použijete skořici nebo jiné voňavé koření, které „zápach“ přebijí.

Poslední věc, na kterou jsem narazila a vám by mohla vadit, je ta, že henny se nezbavíte. Můžete ji přebarvit na tmavší odstín, ale pokud budete chtít zesvětlovat, je to náročné a rozhodně bych vám nedoporučovala to dělat doma. Bude to chtít odborníka.

I přes tyhle chybičky vám mohu Khadi hennu jedině doporučit. A věřím, že když ji jednou vyzkoušíte, nebudete chtít používat nic jiného =D.

[ad#adsense]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..