Intimní problémy žen nerad někdo řeší. Samy se za ně stydíme a nerady o nich mluvíme (snad jedině s naším gynekologem). Jenže ne vždy máme na výběr. Vaginální zánět rozhodně nepatří k nejpříjemnějším „ženským“ nemocím.

Svědění, nepříjemné pocity a nesebevědomí – to jsou jen základní symptomy tohoto onemocnění. Jenže jak z toho? Jak se takové mykózy zbavit? Základem je pečlivá hygiena a podpora vyrovnání vnitřní pH rovnováhy v našem citlivém klíně.

Vaginální mykóza – jak na ni?

Jak si tedy pomoci a případně jak preventivně se chránit před vaginálními záněty různého původu? Můžete zkusit například patentovaný zdravotnický prostředek Nagyn (označovaný jako vaginální tablety na mykózu) – už složení mě docela zaujalo – obsahuje AG+ neboli stříbrné ionty, které jsou tradičním antibakteriálním bojovníkem, dále TiO2 (oxid titaničitý), kyselinu hyaluronovou (ta má ve zdravotnictví a kosmetice solidně široké použití) a nakonec na zklidnění přírodní Aloe Vera.

Čemu Nagyn pomůže? Právě s mykotickými problémy v ženském klíně. Zabojuje proti nevítaným kvasinkovým vetřelcům, zklidní sliznici a vyrovnává přirozeně kyselé „klima“ našeho lůna. Je i dobrou podpůrnou ochranou bakteriálních i virových infekcí.

Jak se vlastně Nagyn používá?

V jednom balení je klasický blistr s 10 tobolkami. Jejich využití si nejspíše umíte představit, protože mají v názvu vaginální. Rozhodně si nepomůžete, když je budete polykat. Takže je musíte zavést do pochvy, kde se jemná tobolka rozpustí (je z rostlinné želatiny) a začne působit.

Kromě pomoci s aktuálními problémy s mykotickými onemocněními, může pomoci i jako prevence. Chrání jemnou ženskou sliznici a může být podpůrným prostředkem například i po menších lékařských zákrocích, případně drobných „intimních“ zraněních.

1 tabletka/tobolka stačí na 1 den – doporučená dávka je 1-10 denní. Osobně se mi osvědčilo si ji aplikovat večer před spaním, kdy už je klid. A hlavně na ni nezapomenu, protože už mám v hlavě návyk – sprcha, tobolka, otevřít okno, nařídit budík a jít spát…

A jak jste děvčata řešily své intimní problémy? Nějaké ověření pomocníčci? Nějaké babské rady? Poraďte i ostatním, s čím máte dobré zkušenosti :)