letní tunikaJistě vás také brzy pohltí balící horečka na dovolenou, pokud se chystáte k moři a sháníte univerzální kousek, který lze obléci jak přes plavky, tak i večer od města či snad jen chcete zakrýt přebytečná kila, sáhněte po tunice. Jedná se o velice oblíbené letní oblečení a každé léto je možno ji zakoupit v úplně jiném stylu.

Tuniky se nosí již od středověku převážně jako svrchní oděv, byly to dva kusy látky, které se na ramenou spínaly sponami. Později se postupně začaly sšívat a přes pas se ovazovaly opaskem nebo provazem. Ve středověku ji nosili ženy i muži nehledě na společenské postavení.

 

Jednalo se především o košili, která měla krátké rukávy, které byly lněné nebo bavlněné. Avšak bohatí lidé nosili převážně jen hedvábné tuniky. V novověku se začínají už objevovat i vyšívané a jinak zdobené tuniky.

V dnešní době jsou tuniky už jen výsadou žen. Výjimečně můžete v tunice potkat i muže, tito lidé skoro vždy vyznávají východní náboženství nebo se jedná a alternativní životní styl.

Letošní sezonu se nemusíme orientu ani exotiky, obojí pofrčí. Léto 2012 vyznává výrazné motivy, barvy i střihy. Mezi nejčastější patří delší rozevláté, které mají polodlouhé nebo cípaté rukávy. A jak se vlastně nosí? Nemusíte se bát ničeho, tuniku lze obléknout ke kalhotám, ovázané páskem, ale i samostatně. Jsou také skvělými doplňky na pláž, na procházku si stačí obléci vzdušnou tuniku a hurá na cestu. V některých obchodech je lze zakoupit stejně barevně laděné jako plavky.

[ad#moda]