Sama bych to do nich neřekla, ale podkolenky vrací úder. Pro mě byly spíše odkazem na roky minulé (kdy jsem je skoro ani nezažila), ale v posledních letech rozhodně zažívají renesanci (minimálně v mém okolí). Rok od roku je má víc a víc lidí.

Nejdříve jsem nechápala proč. Co je na nich tak skvělého? Jenže udeřily letošní první mrazy a já je dostala od svých přátel žertem. Už jsem je děsila tím, že jsem chodila v lehkých kalhotách, které mě rozhodně nemohly zahřát.

A při chladných ránech jsem pochopila, proč je všichni nosí. A nechápala jsem, proč jsem doteď mezi ně nepatřila. Jejich vyšší profil zajistí, že dobře drží (což bývá docela problém u vysokých ponožek – vždy mi klouzaly dolů, ale podkolenky jsou natolik dlouhé, že jejich plocha prostě nedovolí ani o píď sklouznout) a hlavně krásně zahřejí.

Když jsou ještě ze slabšího materiálu (ne „typické lyžařské ponožky), tak i nejsou vidět pod kalhotami. Takové jsou skvělé i na společenské akce – ocení je ale spíše pánové než já, když slečny mají za „povinnost“ mít sukni či šatičky.

Ponožky podkolenky jsem dostala od přátel z e-shopu ponozky-podkolenky.cz. Jak krásně hřejí, tak jsem si musela objednat další – tentokrát ale i jiné typy než ponožky vyloženě až ke kolenům. Třeba funkční ponožky na sportování (v kotníčkovém provedení) se nikdy neztratí – jako dělané do běžeckých bot.

Kompresní ponožky vám doporučuji pro náročnější sporty. Můj profesor na tělocviku (i známý terapeut) nám neustále klad na mysl, že sportovat máme vždy pod tlakem. A taky že jo – kompresní ponožky lehce stlačí nohu a lehce tak podpoří funkci lymfatického systému – však nejsilnější sval, který působí na lymfu v těle je ukryt právě v nohou – je to lýtkový sval.

Svěřte se do rukou odborníků, kteří se věnují čistě ponožkám – a taky je to na nich vidět. Krásně drží, zahřejí, když mají a nestojí majlant. Doporučuji je.