Krása a zdraví

Jak správně barvit vlasy?

barvení vlasůNecháváte si barvit vlasy v kadeřnictví, nebo se do toho pouštíte sama? Pokud si barvíte vlasy doma, měla byste o to něco vědět. Znáte zásady barvení vlasů?

Barvení vlasů

Nejdříve je nutné vybrat vhodnou barvu, která bude splňovat vaše očekávání. Nejde jen o to, jaký zvolíte barevný odstín, ale také o to, co od barvy očekáváte. Chcete zakrýt šediny, ztmavit či zesvětlit vlasy? Je to jen na vás. Vhodné je však řídit se i odstínem vaší pokožky. Může být studený nebo teplý.

Před barvením vlasů otestujte barvu na pokožce, abyste zjistila, zda nebudete mít na barvu alergickou reakci. Malé množství barvy si naneste na kůži v loketní jamce a nechte ji působit cca 24 hodin.
Před barvením své vlasy nemyjte alespoň dva dny. Umyté vlasy jsou totiž náchylnější k poškození.

Před nanášením barvy si natřete obličej a krk mastnějším krémem. Budete se pak snadněji zbavovat barvy, která vám uvízne na pokožce.

S barvou nešetřete. Máte-li delší vlasy, kupte si dvě balení. Jinak by se vám mohla nějaká místa špatně probarvit a po tom jistě netoužíte. Barvu nanášejte rovnoměrně a vhodné je také použít starší hřeben na pročesání obarvených vlasů. Budete mít tak jistotu, že žádné místo nezůstalo neprobarvené.

Pokud si nechcete zničit vlasy, používejte šetrné barvy na vlasy a nebarvěte si je příliš často. Dnes se však do většiny barev naštěstí přidává méně amoniaku.

[ad#krasa]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..