Vždycky jsem mívala kvalitní pevné – a když říkám pevné, myslím tím tak tvrdé, že jsem si před stříháním musela ruce namáčet do horké lázně. Když jsem to neudělala, nehet praskl. A řekněme si upřímně, je to docela otravný a zdlouhavý proces.

Pak jsem se ale dočetla, že je daleko lepší si nehty pilovat než stříhat (údajně se přestanou lámat a třepit). A i když pilování nehtů vyloženě nesnáším, rozhodla jsem se to zkusit, protože zkusit se má všechno :).

img_0036

Do ruky se mi dostalo několik pilníků od Bohemia Crystal. Funkci mají sice všichni stejnou, ale každý vypadá úplně jinak a nemyslím jenom velikost. Pro lepší přehlednost jsem si pilníky rozdělila do 3 skupin: Klasické pilníky – ty zná každá žena, Praktické pilníky – oproti klasickému pilníku má šikovnou „vychytávku“ a Zajímavé pilníky – jinými slovy, tyhle jsem viděla poprvé :D

Takže začneme kategorií Klasických pilníků, sem jsem zařadila dva chronicky známé pilníčky. Malý pilníček, který se perfektně hodí do každé kabelky (ovšem ve velkých kabelkách se déle hledá) a delší pilník, který je zdobený kamínky – v semišovém obalu vypadá docela luxusně. Jediné, co bych mu vytkla, je zlatý nápis Bohemia na obalu, mám raději čistý, jednoduchý vzhled. Každopádně na funkčnost to vliv nemá a věřím, že mnohým se to může líbit :)

A když už jsen u té funkčnosti, oba pilníky pilují naprosto dokonale. Je to rychlé a bez nepříjemného skřípění (což oceňuju). A když už mám pocit, že pilují hůře, stačí pilník opláchnout pod proudem vody a je jako nový :)

img_0037

Jediná nevýhoda těchto pilníku je, že jsou hrozně křehké. Stačí málo a z jednoho pilníků máte hromadu střepů. Takže musíte být opatrní a dát si třeba svůj pilníček do nějakého pouzdra.

Praktické skleněné pilníky

Neboli kabelkový pilník – jedná se o klasický pilník (část na pilování je stejně velká jako u klasického malého pilníčku), který je vsazený v plastovém pouzdru. Piluje stejně dobře jako klasické pilníky, ale díky pouzdru se vám tak snadno nezlomí. Navíc v pouzdru je poměrně velký, takže je ideální právě do kabelky.

Další zajímavé pilníky ze skla

Sem jsem zařadila obloukový pilník a pilník na paty. Začneme obloukovým: je velice příjemný do ruky. Na první pohled mě překvapilo, že na svoji velikost má poměrně malou brusnou plošku, ale když jsem ho vyzkoušela, zjistila jsem, že je to v pohodě a docela dobře se používá. Tenhle pilník je nejvhodnější pro zakulacený tvat nehtů, boky a rovné nehty se s nim pilují hůře, ale také to jde :)

img_0038

Ovšem nejvíc mě zaujal pilník na paty – myslela jsem, že znám všechny možné způsoby, jak si obrousity paty, ale tohle mě vážně nenapadlo. Naštěstí to napadlo někoho jiného. Paty jsou po něm pěkně hladké a jemné. Trochu nepraktické je uložení pilníku – musíte najít místo, kde nebude překážet a kde se nerozbije :).

Já jsem ze skleněných pilníků nadšená. Netupí se, snadno se čistí a desinfikují (já to dělám vroucí vodou), takže za mě jsou vážně skvělé. Sice jsem jich v tašce už pár zlomila, ale nikdy by mě nenapadlo si koupit jiný :).

Pilníky jsem si objednávala na e-shopu Crystales. Trochu jsem se bála, jestli se cestou pilníky nerozbijou. Naštěstí byly ty nejkřehčí poslané v plastové skumavce, takže mi všechny kousky přišly v perfektním stavu.