tantra masáž prahaV poslední době se ráda vzdělávám, hledám nové cesty, snažím se poznávat sebe sama. A můj partner mě v tom plně podporuje (naštěstí). Hledání nového se projevilo v mém sexuálním životě. Jsem mnohem otevřenější, uvolněnější, nejsem tolik svázaná „běžnými“ pravidly. A víte co? Jsem šťastnější… Jsem více svá. A mezi novinky v mém životě patří i tantra.

Tantrismus je velmi staré učení – pochází z Indie (stejně jako má milovaná ayurvéda) – tantra mi pomohla se otevřít (nejenom v životě, ale i sexu). Najít to, co se mi plně líbí. Přestat se stydět. Skoro bych vzletně řekla, že mi pomohla najít sebe.

Tantra pod drobnohledem

Tantra jako taková je založená na mnoha pohledech na život. Většinou je to považováno za duševní učení velmi blízké buddhismu a jemu podobných. Druhá stránka je tělesná. Jistě jste se někdy setkali se slovním spojení tantra masáže.

Mnohé salóny s tímto spojením pracují vcelku umně. V mnoha se za touto masáží neskrývá nic jiného, než erotická masáž zabalená do tajemného hávu „indické masáže“. Ale bylo by škoda, že nezjistit, že je za touto masáží více, než jen erotika. Je to cesta, jak se uvolnit, začít poslouchat své tělo a najít klid.

Tantrická masáž

Když bych měla porovnat tantru masáž s klasickou masáží (třeba švédskou relaxační), je zde jistě hned několik důležitých rozdílů. V běžné masáži si masér vystačí jen s olejem a vlastními rukami. Tantrická masáž (tak jak jsem ji já zažila) je spíše o probuzení všech smyslů…

Zažila jsem jemné doteky peříček, naolejované ruční hmaty od zkušené masérky, lehké doteky kožešin. Vše pro nabuzení mého vnímání okolí. Sama jsem měla možnost vyzkoušet masáže zde: Tantrické masáže Praha.

Proč si myslím, že je tantra dobrou cestou k probuzení celého těla a vašeho vnímání při sexu? Při jiné masáži nebude vaše tělo prožívat tak intenzivní pocity, které nemusí být nijak fyzicky silné, ale… posune to vámi. Stejně jako mnou….