Jak na sex v těhotenství? Není to nebezpečné? Jaké polohy volit? Jak náročné hraní si můžeme dovolit? Na to vše si dnes odpovíme.

Sex v těhotenství

Předně – pokud nastávající maminka má lehký (a bezproblémový) průběh těhotenství, není důvod, proč bychom se měli vyvarovat sexu. V případě obtíží je potřeba případný sex probrat se svým ošetřujícím gynekologem. Ten nejlépe zná váš aktuální stav a poví vám více k sexu.

V prvním trimestru nebývá sex problémem, můžete si řádit dle libosti. V druhém semestru mnohdy přibude ještě výraznější chuť na sex a prsa se začnou výrazně „nalévat“ a budou vděčnější za každý dotyk díky zvýšené citlivosti.

Milování v těhotenství tedy nic nebrání – až v trimestru mohou některé ženy ztratit chuť na milostné radovánky díky obtížím – zátěž zad, hormonální změny, náladovost… To vše se může projevit na ne/chuti k sexu.

Ideální poloha při těhotenství

Na ideální polohu při těhotenství není žádná poučka ani pravidlo. Zkoušejte a zkoušejte. Až v pozdějším období zjistíte, že například poloha na koníčka je pro vás příliš namáhavá, takže zvolíte třeba klasického misionáře. Ale věříme, že citlivost vaše těla a intimních partií vám nemožnost zkoušení více poloh více než vynahradí.

Orgasmus a předčasný porod

Mezi ženami bloudí hromada nesmyslů ohledně orgasmu (vyvrcholení) a předčasného porodu. Když při pozdější fázi těhotenství vás partner dostane až k branám blaženosti a vy si naplno užijete zasloužený orgasmus, velice pravděpodobně si tím nezpůsobíte předčasný porod.

Kontrakce vzniklé při silném orgasmu mohou vypadat jako předporodní, ale můžete být v klidu – děťátko bude stále v klidu vašeho těla a jen tak se mu nebude chtít jít ven.

Jak znovu naskočit „na koníčka“

Po sexu lékaři doporučují dodržet období klidu tzv. „šestinedělí“ kdy byste měli nechat tělo odpočinout – a to platí i o sexuálních radovánkách. Však si jich užijete dosytnosti po pár týdnech:)