Snad nikdo z nás nechce slyšet slova jako ,,Mezi námi to už nemá cenu, bude lepší, když se rozejdeme.“ Všichni se jich děsíme jako čert kříže a pokud máme zrovna fungující vztah, ani si nepřipouštíme, že by něco takového mohlo potkat i nás. Ale stát se může opravdu cokoliv.

Váš vztah může fungovat sebe líp, může toho druhého milovat, můžete si navzájem rozumět a mít stejné cíle, ale někdy i to nestačí. Najednou se něco změní, vy to cítíte, ale ten problém nedokážete pojmenovat. Oba dva se v tom vztahu dále jen plácáte, máte se rádi, ale nevíte, jak to vyřešit a proto vás napadne, že se rozejdeme. Ale je opravdu tohle to správné řešení, které vám pomůže? Nezbývá vám než věřit tomu, že opravdu je.

A jak se vlastně s takovým rozchodem vyrovnat? Co dál dělat a co ne? To je hodně těžká otázka, protože každý jsme úplně jiný a proto nám pomohou naprosto odlišné věci, ale pár zásad se dá rozhodně najít. Pokud se s vámi váš přítel rozejde, rozhodně ho neproste, aby se k vám vrátil. Nebrečte před ním, nevyhrožujte mu, že jestli se k vám nevrátí, tak si něco uděláte. Nemá to žádný význam.

Přece byste nechtěla, aby s vámi dále zůstával už jen ze soucitu. Tím, že před ním budete plakat nebo ho budete přemlouvat k návratu k vám, se akorát jen ponížíte a u kluka ztratíte na hodnotě. Žádný kluk nestojí za to, abyste se kvůli němu trápili. Také se může stát, že vám časem dojde, že jste se k době opravdu nehodili a že váš přítel měl takové vlastnosti, které by vám v budoucnu čím dál tím víc vadili a vy jste je nevnímali jen kvůli tomu, že jste ho milovali.