Sex a vztahy

Když ztratíte nejlepší kamarádku

Máme svojí vlastní kamarádku, známe přátelství, možná se známe už odmala, ale občas se to někdy stane… Věříš jednomu člověku, jedné slečně tak moc, že jí prostě vyprávíš všechno a ona jednoho dne prostě a jednoduše změní směr. Začne se bavit s někým jiným nebo o tobě začne rozšiřovat nějaké pomluvy či řekne všechny tvé tajnosti. Může to potkat vlastně úplně každou z nás a co pak s tím?

Kamarádky, to jsou moc fajn lidi, když máš kamarádku, tak si většina holek hned připadá lépe, jsou silnější, mají komu říct své trápení, radosti a tajemství a vážně někomu důvěřují. Než začneš ale tohle všechno praktikovat a kamarádce bezhlavě věřit, je prostě normální obezřetnost si jí trošičku prověřit, ujistit se jaká je, zeptat se třeba i ostatních nebo jen pozorovat její chování. Ovšem někdy i slečny, které se zdály nebo prostě byly fajn, mohou nečekaně zklamat a tomu se těžko předchází.

Když kamarádce řekneš některé tajemství, tak je fajn jí upozornit na to, že je to opravdu tajemství a že to nesmí nikomu říct – aspoň se vyhneš pozdějšímu: „já jsem ale nevěděla, že to nesmím nikomu říct“. No ale teď si tedy představ, že tě kamarádka nějakým způsobem podrazila, co s tím?

Určitě je nejlepší první krok si promluvit – třeba na to má nějaké vysvětlení, pokud se nejedná o nijak příšernou věc, kterou udělala. Zeptej se jí proč to udělala a jestli je to vůbec tvoje kamarádka. Důležité je také si rozmyslet, zda to co udělala je odpustitelné nebo tím všechno končí – je to podobné jako ve vztahu, když kluk poruší tvojí důvěru (nevěra…), už mu prostě nemůžeš věřit a ten vztah většinou nebude fungovat a to je i s kamarádkou. Když jakkoliv poruší tvojí důvěru tak už jí přece nikdy jen tak neřekneš svá tajemství..

A co když udělala vážně něco, co se v kamarádství nedá odpustit, nebo se přešla jinam a už se s tebou nehodlá dál bavit? Nejlepší je na to zapomenout. Můžeš sice dolézat. Můžeš jí přemlouvat, ale většinou ti to k ničemu není. Tudíž pokud chceš tak se vyplakej, zavři se na chvíli u sebe v pokoji ale za pár dnů se musíš zase vrátit do starých kolejí a žít dál.

Co najít nové kamarády? Samozřejmě se to lehce říká, ale třeba celou dobu co sis všímala té jedné holky, stála o tvoje kamarádství jiná slečna a tys jí přehlížela. Není od věci začít si všímat lidí, kterých sis doteď nevšímala – možná jsou úplně jiní, než sis myslela. Také musíš začít chodit do společnosti. To, že se zavřeš doma se slovy: „Nikam nejdu, nemám s kým“ ti určitě nepomůže. Najdi si nějaký kroužek, zájem, při kterém můžeš najít kamarádku s podobnými zájmy.

Já sama mám jedno kamarádství na život a na smrt. Známe se už od školy a celým 7 let chodíme do stejné třídy. Teď se to nějak přerušuje ale já věřím že se vrátí zpět do starých kolejí, asi máme nějaké špatné období. Ale štve mě, že ona si jde na chodbu s jinou holkou kterou ví že se nesnášíme, slyším jejich smích až do třídy a já sedím jenom sama v lavici. Před pár lety to bylo jinak.

Autor: Andrea Faltýnková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..