Sex a vztahy

Když jsou pánové moc rychle na vrcholu…

Předčasná ejakulace rozhodně není příjemným problémem, který bychom chtěli s každým hned konzultovat. Když partner má problémy s „rychlým vrcholem“ snažím se mu pomoci především psychicky, protože mužské ego je na tom bídně, když dojde na tenhle problém.

Po mužích se přeci vyžaduje být vždy připraven a sloužit k tomu správnému účelu – rozmnožování.  A mnohé typy předčasné ejakulace to mohou i velmi ztížit.

Jak se poprat s předčasnou ejakulací?

Určitě psychicky partnera podporovat, nevyčítat mu to – přeci jenom často za to ani nemůže. Tento problém můžete řešit například medikamenty. Léky na předčasnou ejakulaci slibují mnohé, ale je vhodné vyzkoušet, který vám bude sedět nejlépe. Jedním z nich je například Dapoxetine – medikament pomáhající s předčasnou ejakulací.

Dalšími přípravky ovlivňujících mužskou potenci (či především problém s rychlým výstřikem) jsou většinou zařaditelné do 1 ze 4 typů farmak:

antidepresiva

anxiolytika

neuroleptika

sedativa

Dle zdrojů, mohou být některé farmaka hrazeny i zdravotní pojišťovnou – sexuologie a andrologie v Brně. Je zajímavé, že dle oficiální definice, je za před. ejakulaci považován sexuální styk, který je kratší než 1 minutu.

Další alternativou mohou být speciální přípravky, které je možné koupit v sexshopech – patří mezi ně například lubrikační gely, které po nanesení penis znecitliví. Mohou mít formu gelů, které se použití pro lubrikaci – nahrazují přirozenou lubrikaci či lubrikační gely založené na vodě či silikonu.

Podobné přípravky (mnohdy používané i v kondomech/prezervativech pro dlouhou výdrž – například Durex Performa, Pasante, Delay a další) obsahují benzokain – ten lokálně sníží citlivost a tím může výrazně prodloužit erekci a tím i vlastně obejít problém s předčasnou ejakulací. Dále jsou v nabídkách erotických obchodů i znecitlivující spreje.

Jak si pomoci bez medikamentózních přípravků? Je to vůbec možné?

Zajímavým tipem (a u nás i vyzkoušeným na obou stranách) jsou tzv. kegelovy cviky (psalo o nich například lascivní.cz a další zdroje). Slečny je nejspíše znají – spočívají ve vědomém stahování poševních svalů a tím v jejich trénování. Zesílené poševní svaly mohou pomoci i s jinými zdravotními problémy  – u žen například jde o inkontinenci.

Dle české odnože Wikipedie (kegelovy cviky wiki) byly vyvinuté americkým gynekologem Dr. Kegelem (kdo by to byl řekl, že?) už v roce 1948. Pánové mohou trénovat svůj „sval lásky“ dost podobně – zatínat svaly v podbřišku. I tím se může částečně vylepšit délka erekce a tím i dysfunktilní jeho účast na sexuálním styku.

Kegelovy cviky mohou výrazně pomoci – ale je nutné být důsledný při jejich cvičeních. Doporučuje se několikrát denně po několik minut zatahovat a povolovat svaly v podbřišku. Konkrétně jde o cvičení třikrát denně – při každém cvičení byste měli 30-40 stáhnout a povolit podbřiškové svalstvo.

Sami uvidíte, za jak dlouho se projeví toto cvičení na sexuálním výkonu s partnerkou. Třeba už nebudete mít výčitky, že jste se jí pořádně nevěnoval a nedokázal ji uspokojit dlouhým sexem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..