První díl erotické série románů od autorky E. L. James se stal celosvětovým hitem. A to nejenom díky tabuizovanému d/s (dominantně/submisivním) vztahu hlavních postav – miliardáře Christiana Greye a studentky Anastazie Steelové.Nebezpečnost takového svazku a BDSM praktik zapříčinily, že se takřka přes noc stal z prvního dílu jeden z nejprodávanějších románů dneška. Fanoušci (a hlavně fanynky, protože 50 Shades of Grey milují hlavně ženy) se mohou těšit i na filmové zpracování, které je v přípravě.

Druhý díl série se nazývá 50 odstínů temnoty a přináší svěží vítr do našeho příběhu. Na konci prvého opustila Anastazie Greye kvůli jeho temnotě a tvrdým sexuálním praktikám (bondage, spanking, shibari, bastinado a další)… V druhém díle se dalo čekat, že se k sobě vrátí. O čem jiném by také byly zbylé knihy:)

Poměrně překvapivě se vrátí „Ana“ je Greyovi poměrně záhy po začátku románu, takže zbytek knihy se řeší nelehké soužití sadisty a subinky. DO toho se ještě přimotá minulá sub Greye Leila, která je k zbláznění zamilovaná až jí z toho přetekly nervy a … To se dozvíte v nové knize 50 odstínů temnoty nakladatelství XYZ.

V novém díle si užijete méně sexuálních scén (i méně tvrdších). Ana si už moc výprasků neužije, jen trochu lascivnějších hrátek. Nakonec se ale dostanou i do proslulé Červené mučírny, kterou znají čtenářky z prvního dílu.

Zde posledně si prožila Anastazie trocha trápení a „zlobení“ od plácaček, bičů a lan, které tak miluje Gray. Dovíme se, proč je „Pan Šedý“ tak tvrdý k ženám a hlavně proč si za sub vybírá menší krásné brunetky. Vše má kořeny v jeho temné minulosti kdy byl zneužíván a rozhodně si neprožil krásné dětství.

Celkově se z erotického románu (1. dílu Padesát odstínů šedi) stala spíše dráždivější pohádka pro dospělé. Neslyšela jsem snad žádnou stížnost od zástupkyň něžnějšího pohlaví. Jen samé superlativy. Takže jestli se chcete trochu rozvášnit, mohu ji vám s klidným srdcem a rukou v klíně doporučit. Koupit ji můžete na Důmknihy.cz. Vaše Girlie.