Možná někdy přemýšlíte nad tím, jak se prosadit v posteli. Někdy je pohodlné se nechat vést, nebo si jen tak užívat a být při tom laskána, ale nebylo by lepší se aktivně zapojit a hrát hlavní roli? Z vlastních zkušeností a ze zkušeností mých známých vím, že malé přetahování a určitá výměna rolí dodá sexu ten správný adrenalin.

„Chci sex.“

Určitým způsobem by se dalo říct, že to hraničí s dominancí, ale člověk, který se v pracovním, školním nebo rodinném nedovede pořádně prosadit, si tímhle dominantním přístupem při sexu může léčit sebevědomí.

„Lásko, víš… já… já…“

Největší problém v tom, aby člověk při sexu udělal to, co doopravdy chce, je to, že má přirozený strach a stud. Bojíte se co si smíte a nesmíte dovolit, jestli to náhodou není až příliš, jestli se to Vašemu partnerovi či partnerce líbí nebo nemáte úplnou jistotu v tom, jestli se to bude líbit Vám.

Rozdíl v tomto mezi muži a ženami je v tom, že muži se sexuálně vzrušují mnohem snadněji než ženy. Mužům stačí pohled na nahé tělo, oční kontakt… Ženy se chtějí mazlit, líbat, tulit.

S tím souvisí i ten fakt, že ženy se při masturbaci hladí, dotýkají, ale mužům stačí porno časopis nebo představy. Bohužel, spousta mužů by do svých jinak odvážných představ ve skutečnosti vešla jen v 18 %. Možná je tam překážka studu, která je určitým způsobem při sexu intimní, ale zároveň Vám brání v tom si užít milování tak jak byste opravdu chtěli.

„Chtěla bych být nahoře, ale…“

…ale přijdete si u toho trapně? Chtěla byste vést Vaše milostné hrátky, ale stydíte se? Nedílná vlastnost sexu je ta, že Vám má být příjemné a měli byste se při něm uvolnit… jde si snad bez toho sex užít?

Je jasné, že jste nervózní, zvlášť, když je to s novým partnerem, ale sex nám má také pomáhat poznat toho druhého, není to tak?

Když se budete věčně stydět, a budete zdánlivě spokojeni jenom s tužbami vašich partnerů, nikdy nemůžete dosáhnout toho po čem toužíte. To neplatí jenom v sexu, ale i v životě. Nebojte se prosadit, nebojte se líbat, nebojte se objímat a vyjadřovat své emoce, nebojte se zkoušet nové věci a už vůbec se nebojte toho, že by se Vám něco nepovedlo.