Téma inspirativního interiéru nejenom pro jemné dívky tu neprobíráme často, ale přesto si najde své místo na našem dívčím magazínu. Jaké vlastnosti by měl splňovat nábytek a bytové doplňky, které koupíte do svého pokoje či dokonce bytu?

Je zde určitá barevnost, která se hodí pro dívky? Jak barvy kombinovat? Je nutné vybírat jen moderní kousky, nebo stejnou (ne-li větší) parádu uděláte i s rustikálním nábytkem? Na to všechno se dnes podíváme.

Jak si vybrat vkusný interiér i k vám domů?

Můžeme začít od těch největších kousků, které si můžete domů pořídit. Ano… jsou to obývací sestavy, které se skládají hned z několika skříněk, variabilních poliček a dalších doplňků. Ty tvoří kompaktní celek, který je barevně i stylově sladěný.

Levné obývací stěny a sestavy si můžete pořídit jak v kamenných obchodech, tak internetových. Každé má své plus i mínus, ale dnes si řekneme více o samotném výběru.

U barev je nutné zvolit takovou kombinaci, která bude vhodná k vašemu ostatnímu nábytku v místnosti, barvě zdí či dalších bytových doplňků. Například k hnědému koberci, bílé stěně a doplňkům v pískové barvě se hodí jen – odstíny hnědé, pískové, oranžové i červené. Pokud jste hodně odvážné, můžete zkusit i fialový nábytek, který se s hnědou barvou hezky kombinuje.

Levně = přesto kvalitně

Jak získat obývací stěny levně? Zpravidla hledejte akční a výprodejové kategorie (na českých e-shopech) – i ty největší obchody s nábytkem mají levnější modely, které jsou třeba z loňských designových kolekcí. Případně jde o zboží vrácené (ale však v 100 % kvalitě a bez opotřebení).

Pokud si chcete připlatit, zabruste do vod stylových designových stěn nejenom do obývacího pokoje. Přesně takové jsou moderní obývací stěny. Jsou čisté, jednoduché a skvěle padnou do ostře střiženého interiéru, který je bez nadbytečných bytových doplňků.

Naopak rustikální typy nábytku se hodí spíše do místností, kde už máte vybrané dekorace v atypickém stylu. Hlavně počítejte s tím, že rustikální doplňky jsou zpravidla mohutné a nejenom opticky zabírají dostatek místa v interiéru.

A to máme k výběru vhodného nábytku nejenom do dívčího pokoje dost – vyberete si nový kousek? Napište nám svůj tip do komentářů.