S přítelem jsme se znali již delší dobu, a tak jsme se po jednom společném příjemně stráveném víkendu rozhodli nastěhovat se do společného bytu. I přes první vlnu nesouhlasu, která se k našemu velkému překvapení objevila ze strany rodičů, jsme se dali do hledání našeho nového společného domova.Původně jsme se rozhodli zůstat v místě našeho rodiště, a to v Českých Budějovicích.

Naší první úvahou bylo pronajmout si menší byt někde mimo centrum města. Přeci jen jsme byli čerstvě vystudovaní a neměli jsme mnoho peněz nazbyt. Hledali jsme proto v nabídce pronájmů bytů České Budějovice.

Po delším průzkumu nabízených bytů a po zralejších úvahách jsme s přítelem dali hlavy dohromady a rozhodli jsme se, že byť zatím nemáme pohádkový plat a nestihli jsme si ani uspořit žádný větší finanční obnos, tak z dlouhodobějšího hlediska je koupě bytu výhodnější variantou. Proto jsme tedy začali hledat v nabídce prodej bytu České Budějovice.

Nabídka bytů k prodeji byla v době našeho pátrání zcela bezútěšná. Kromě bytů v ošklivých panelových domech se sice tu a tam objevily i byty v cihlové zástavbě, nicméně byly všechny v tak hrozném stavu, že bychom je před nastěhováním museli dlouhé měsíce rekonstruovat, a v konečném důsledku by se nám vlastně koupě nevyplatila.

Zklamání bylo den ode dne větší, nepřestávali jsme však doufat. Ale jak to tak v životě chodí, někdy se věci vyřeší za vás. Přítel jednoho dne dostal od svého zaměstnavatele nabídku na povýšení, které však s sebou neslo nutnost přestěhovat se do Plzně. Já jsem zpočátku protestovala. Nedovedla jsem si představit žít jinde než v Budějovicích.

Nicméně přes první vlnu zděšení jsem se dostala v okamžiku, kdy jsem náhodou narazila na webové stránky www.eurobydleni.cz/byty/plzen/prodej/. Udivilo mě, kolik nádherných bytů je v plzeňské lokalitě k mání. A pak jsem ho našla! Byt s obrovskou prosklenou lodžií a s nádherným výhledem na dominanty Plzně. Bylo rozhodnuto. Já jsem našla své vysněné bydlení a přítel mohl s klidným srdcem přijmout vysněnou nabídku lépe placené práce.