Připálená košile, žvýkačka zašlápnutá do koberce, zbytky po neposedné svíčce – asi to známe všichni… Vytvořili jsme pro vás „hitparádu“ těch nejčastějších domácích „zpestření“. Co vy na to? A víte, jak na ně?

Samolepka je pryč, ale lepidlo zůstává…

Je třeba se zbavit samolepky, ale ta ne a ne se odlepit zcela… Vezměte hadřík, trochu navlhčete, nakapejte citronovou šťávu, nechejte chvilku působit a drhněte a drhněte. Bude třeba trochu přitlačit, ale výsledek se dostaví.

Ach ty žvýkačky…

Přiložte na žvýkačku pár kostek ledu, ztvrdne a bude ji možné odlámat nebo odloupat. Pokud se vám nedej bože dostane do vlasů, vyzkoušejte taktéž ledové kostky.

Příliš horká žehlička? Ajajaj…

To je trochu potíž, ale máme tady jeden (neověřený) tip: nešťastné místo navlhčete a posypejte kukuřičným škrobem. Škrob nechejte zaschnout a opatrně setřete. Vyzkoušejte a uvidíte.

Co s připáleninou?

I těm nejšikovnějším hospodyňkám se občas na plotně něco připálí. Kvůli tomu není třeba se trápit. Ale rychle jednat. Na spáleninu co nejdříve nalejte vodu, přidejte sodu nebo použijte čisticí přípravek Grilpur s mechanickým rozprašovačem – i když určený původně k čištění troub, s připálenými hrnci si poradí jako nikdo jiný. Nechejte pár minut rozpouštět mastnotu a vlhkým hadříkem setřete. Pokud jste ani tak nepochodili, nezbývá, než se chopit drátěnky a přidat trochu té hrubé síly.

Mastné skvrny

Mastnou skvrnu včetně např. vosku ze svíčky odstraňte tak, že na ni položíte savý papír (případně čistý hadřík) po kterém budete přejíždět rozehřátou žehličkou. Mastná skvrna by se měla vsáknout do papíru (hadříku). Pozor dámy na tužky na oči a rtěnky! Pokud se vám taková malovátka podaří upustit a rozšlápnout, co nejdříve se snažte skvrnu odstranit, jinak se jí budete zbavovat jen velmi těžko (líh, terpentýn).

Bláto v domě

Když už je bláto doma, je třeba vyčkat, nechat ho zaschnout a až po zaschnutí vykartáčovat.

Bramborem na špenát

Také se špenátem se při praní můžete potýkat. Doporučuje se potřísněné místo potírat syrovým bramborem a následně přeprat v teplé mýdlové vodě.

Skvrny na deštníku

Také vás trápí nevzhledné skvrny, které se po uschnutí tak často tvoří na deštníku? Připravte si roztok vody s Fixinelou multifunkční, za použití měkkého kartáčku vymyjte, opláchněte čistou vodou a roztažený deštník nechte uschnout.

+ Bonus

Není to sice skvrna v pravém slova smyslu, ale působí také velmi nevzhledně – vytlačená místa po přesunutí nábytku. Položte na takové místo vlhký hadr a jemně přejeďte nahřátou žehličkou, místo by mělo zaujmout původní podobu.