Dnes ti poradíme, jak vybavit svou domácnost, případně jen svůj pokoj (když ještě nebydlíš sama) v dívčím stylu. V takovém, který ti perfektně sedne, bude hezky ladit s již vybraným nábytkem a koupenými dekoracemi. Díky našim 3 tipům dokážeš udělat z každého pokoje dívčí království.

Naše Girlie tipy jsou:

  1. styl,
  2. barvy,
  3. celistvost.

Co tím vlastně myslíme? Vezmeme to popořadě.

Designový styl, který tě přesně vystihne…

Při výběru doplňujícího nábytku do již hotového pokojíčku či domácnosti musíš dbát na to, aby všechny kousky k sobě ladily v jednotném stylu. Máš ztřeštěný modernistický vkus? Nebo tě táhne retro a rustikálnost do minulosti? Nebo miluješ praktický minimalismus?

Jaký je tvůj aktuální vkus? Pokud žádný doma nemáš, je ten správný čas nějaký zavést – aby pokojíček nevypadal jako skladiště věcí, které spolu vůbec nesouvisí.

Největším kouskem nábytku, na kterém může být vidět nový „styl“ budou pravděpodobně sestavy nábytku do ložnice. Když si vybereš celou sadu do ložnice, zachováš tím jednotný designový styl a celistvost celého pokoje.

To je podstatné ulehčení pro každého, ale ne všechny chceme mít doma prefabrikovanou soupravu, kterou mohou mít v ložnici všechny. Takže můžeš jít i cestou výběru jednotlivých kousků, které se budeš snažit sladit stylově i… barevně.

Barvy jsou také klíčové

A tím jsme se dostali k druhé naší radě – k barvám. Styl nábytku a bytových doplňků je jedna věc, musí spolu ladit, ale i při výběru barev můžete udělat chybu. Pokud nechceš moc riskovat, ale přesto zajistit příjemný a elegantní interiér, zkus se u nás inspirovat.

„Volte vždy příbuzný odstín (tmavší či světlejší) jediné barvy.“

Například: když máš v pokoji převážně modrou, nepouštěj se do žádných divočin a vybírej jen světlejší či tmavší odstíny – blankytnou, tmavě modrou… Jistě najdeš v barevné škále další vhodné odstíny. Například modrá se hodí do místností, kde chceš odpočívat a čerpat novou energii.

Když opomineme obýváky či ložnici, je to vhodná barva i do koupelny. Například koupelnové skřínky je ideální mít právě v barvě, která se vždy pojila s říčkami, řekami i oceány – v modré. Vše se snažte maximálně sladit!

Jeden styl sluší všude

A nakonec máme poslední tip – celistvost. Je důležité v rámci jedné místnosti udržet minimum rozličných barev i stylů. V rámci bytu jich můžete mít více – obývací pokoj je vhodné mít v jiném stylu či barvách než chodba či kuchyně. Ale jednu místnost mějte vždy jasně odlišitelnou a celistvou.

Pěkným příkladem může být výběr nábytku do obývacího pokoje – například při výběru obývací nábytkové sestavy a stěny je dobré vzít v potaz to, aby vybraný designový styl i barevnost na sebe nepoutaly moc velkou pozornost. Zpravidla tyto stěny se používají jako dominantní prvek celého pokoje a nezřídka kdy mají v sobě integrovaný prostor pro televizi a herní konzole. Ty mají mít vaši plnou pozornost, takže zde volte střídmější kombinace prvků, barev a stylů.

Chcete další rady?

A tím dnes končíme – chcete od nás dostávat další tipy na vybavení ryze ženských pokojíčků či celých bytů? Napište si o tyto rady v komentářích. Vaše Girlie :-)