Nejčastějšími čtenářkami našeho magazínu jsou sice dívky v rozmezí 13-25 let, ale občas není na škodu zabrousit do témat, která jsou ještě více pro menší. Mnoho z nás (i já – zdravím tě Terezko) má mladší sourozence, kteří si rádi hrají. A to od rána do večera. Dětské hračky prostě letí a dnes se jim budeme věnovat pořádně od podlahy.

Hračky pro děvčata

Nejspíše každý z nás měl ve svém dětství nějaké oblíbené hračky. Mnohdy platil zažitý stereotyp, že kluci měli autíčka a my panenky. Kam jste patřily vy holky? Napište mi to do komentářů. Já jsem šla asi vždy proti proudu – nejvíce jsem milovala vláčky. Ale konec historie. Jak vypadají novodobé hračky?

Retro je stále v módě

Nové hračky pro děvčata (věkově dost malá) se stále drží ve stejných kolejích. Čajové soupravy na dýchánky o páté, malé i velké panenky s kočárky a všemožným příslušenstvím, šicí stroje pro základní šití…

Je to prostě klasika, která neumírá a pravděpodobně se bude držet i několik dalších desítek let. Na dětských snech a potřebách se toho nejspíše moc nezměnilo. Vždyť s podobnými hračkami (byť ne tak nacpanými elektronikou) si hrály děvčátka už za první republiky.

Čím víc kol, tím lépe

Pokud byste hledali trochu aktivnější hračky, u kterých by byla nuda sedět, zkuste třeba dětská kola. Například je najdete zde v internetovém hračkářství hrackarstvo.eu. Zde už inovace rozhodně zapracovala.

Tolik oblíbená odrážedla, která vidíme na každém kroku, jsou právem jednou z nejoblíbenějších dětských hraček – a to i u děvčat. Novinkou (především pro mě) jsou solidně stavěné trojkolky – mají skvělou stabilitu a dítko je v ní v bezpečí. Ideální hračka.

Interaktivita vede

Krokodýl Emil

Největší proměnou prošly nejspíše stolní a další drobné hry, které jsou dnes více než kdysi plné inteligentní elektroniky, která je skvěle oživuje. A hlavně přidává na interaktivitě – pro hru se musíte více zapojit. Už nestačí jen sedět a házet kostkou. Mezi parádní interaktivní hračky počítám například plyšového krokodýla Emila.