Dítka jsou naším štěstím, radostí i trápením. A mnohdy i vším najednou. Ale my je prostě milujeme, ať vyvádějí, jak chtějí. A to i přesto, že kvůli nim nemůžeme mnohé noci spát. I tehdy je milujeme. Protože jsou naše a jsou naší nejlepší investicí života, a proto je nikdy nenecháme padnut a když náhodou spadnou, hned jim pomůžeme vzhůru na nohy.

Když pomalu (ale jistě) rostou, musíme se o ně starat i nadále. Moje sestřička je teď ve věku, kdy jí kupujeme různé didaktické hračky vhodné pro dítě. Je krásné se dívat na dítko, které objevuje svět kolem sebe, zkouší vše co je možné, jaké varianty je možné použít pro složení hračky, jak zvědavě zkoumá i nás.

Začínali jsme u stavebnic (použili jsme například moje LEGO – mám asi 40 kompletních stavebnic), pak větších puzzlů a interaktivních hraček (ty za mě nebyly, takže máme zbrusu nové).

Hračky nové generace, které mě zaujaly:

  • Mikroskop na pozorování
  • Magnetické dřevěné díly
  • 3D domino počet – tvary
  • Formičky – kostra člověka

Dost se mi líbí dřevo jako materiál, v budoucnu bych v něm chtěla celý byt. Takže na řadu přišly i levné dřevěné hračky. U těchto hraček se nemusíte bát, že obsahují ftaláty a BSP a jiné chemické sloučeniny. Dřevo je přírodní TOP materiál a pro dětské hračky je jako dělaný.

Bohužel dítka nejsou vždy zdravá, jak bychom si přáli. V rodině bohužel máme diagnózu intolerance laktózy. TO znamená, že máme problémy s trávením laktózy. Takže to samozřejmě trápí i mou malou sestřičku. Není to žádná sranda sestavovat jídelníček, aby nebylo nikomu z rodiny špatně a zároveň to bylo chutné.

Trápení kojenců máme naštěstí už za sebou a pravděpodobně další dítko v rodině neuvítáme. Rozhodně ne v té nejbližší. A já k nim mám poměrně daleko. Ale kdoví… Třeba už příští měsíc mě mé tělo překvapí…