Hlavní stránka » Ostatní témata

8 LAHVÍ = 1 DŽÍNY – levisky z recyklovaných PET lahví

9 dubna 2017 Žádný komentář

Značka Levi’s® představila novou kolekci džínového oblečení, při jejíž výrobě je použit odpad – recyklované PET lahve a obaly od jídel. Každý produkt Levi’s® Waste<LessTM bude obsahovat minimálně 20 % odpadu, což v průměru obnáší osm PET lahví na jedny džíny. Je to další příspěvek značky o udržitelný design a objevil již v jarní kolekci 2013 a používá se i v dalších kolekcích – třeba ta pro 2017 je podobných eko nápadů plná.

James Curleigh, prezident Levi’s® říká: „Tato kolekce dokazuje, že nemusíte obětovat kvalitu, pohodlí nebo styl, abyste měnili věci k lepšímu. A také chceme lidi motivovat k větší míře recyklace.“

Pro jarní kolekci Levi’s® zužitkuje více než 3,5 miliónů recyklovaných lahví. Po celém světě budou k dostání například pánské Skinny džíny Levi’s® 511TM nebo dámské progresivní Levi’s® Boyfriend Skinny.

PET odpad je sbírán po celých Spojených státech. Třídí se podle barvy, drtí na vločky a zpracovává do polyesterových vláken, která se pak míchají s tradičním bavlněným vláknem a následně je z nich utkán denim. Barva použitých lahví dodává látce krásný podtón a vytváří jedinečný povrch oblečení.

Zdroj: levi.com

Podobné články:

Přispěj svým názorem k článku - tvůj názor nás zajímá:

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.