Konečně nám padlo trochu sněhu (u nás tedy hromady) a my nemusíme přizpůsobit. Podzimní boty můžeme s klidem uložit do botníku a zapomenout na ně do jara. Na scénu přicházejí zimní teploučké botky a na ty se dnes pořádně podíváme. 

Dnešní kousky budu vybírat ze slovenského e-shopu Kvalitnetopanky.sk, takže mi občas odpusťte slovenské výrazy.

Experimentátorské topánky (botky) značky Novesta září svojí novou kolekcí a já je nemůžu nezmínit.  Gumáky jsou vcelku v módě (ale zapomeňte na ty po babičce, co zažily šichty v dobytkáči), ale musí mít švih. A to se Novestě rozhodně daří.

Vybrala jsem si zimní model CARMEN WINTER v dráždivé kombinaci černé a červené – pěkným detailem je i červená mašle. Saténová mašle a gumáky – nejspíše byste nevěřily, jak moc dobře to k sobě ladí. Taky bych nevěřila, ale je to pravda.

Dámské čižmy s vyšším podpatkem či klínkem (ať už přiznaným či nepřiznaným) jsou v zimě poměrně odvážným kouskem, protože ne každá z nás dokáže balancovat na podpatku či klínku… při chůzi po náledí. Ale každému to, co si přeje. Vybrala jsem pěkné koženky značky Jumex, konkrétně model 2DAC.

Náš výčet zimní obuvi by neměl opomíjet ani klasické sněhule. Původně byly nošené především na horách, kde se uplatnily svou netečností vůči sněhu a mrazu, ale postupně se dostaly i k nám do měst. A už nám tu zůstaly.

Nebojím se výraznějších kousků, takže mě okouzlil pár sněhulí značky Vices kombinující lesklý materiál a jemný kožíšek na bambulích i vnitřku boty. Naštěstí se zde nekoná obvyklý nešvar sněhulí, které se jmenují sice sněhule, ale v zimě jsou nepoužitelné díky hladné podrážce. To zde nehrozí, hrubá podrážka se pořádně zakousne do sněhu a nenechá vás uklouznout.

Co říkáte na můj dnešní výběr krásných zimních topánků? Vybraly byste si stejně? Pochlubte se svými zimními úlovky v komentářích.

Vaše Girlie