Z hlediska psychologie barev je červená sice barva dráždivá, agresivní a provokující, ale symbolizuje také vzrušení, sexualitu a sebevědomí. Pokud zvolíte oblečení nebo doplňky v této barvě, nikdo vás nepřehlédne, stanete se středem zájmu a rozhodně si nebudete moci stěžovat na nedostatek pozornosti. A o to přesně nám přeci jde – zaujmout ostatní a být nepřehlédnutelná.

Možná máte pocit, že zrovna vám červená nesluší, že se nehodí k tónu vaší pleti, k odstínu vašich vlasů nebo vám jen připadá příliš výrazná. Na všechny tyto předsudky teď můžete okamžitě zapomenout – sluší všem, jen je důležité opatrně volit barevné kombinace oblečení, abyste nepůsobily jako obsluha kolotočů na pouti. Chcete dát červené šanci, ale nevíte kde začít? Tady je pár nápadů!

Není nutné obléci se od hlavy k patě v jedné barvě, zpočátku se soustřeďte spíše na detaily. Pokud jste typ „šedá myška“, stačí k nevýraznému oblečení v tlumených odstínech šedé či modré přidat například červený pásek, náramek, hodinky, šátek nebo jen gumičku do vlasů. Takový barevný prvek vám dodá ten správný šmrnc a váš outfit nabere úplně jiný rozměr.

Pro odvážnější se nabízí červená kabelka v kombinaci s červenými obroučky brýlí či úzkým červeným šátkem ve vlasech, na večerní party pak k černým koktejlkám obujte kvalitní lakované lodičky červené barvy. Kombinujte ale velmi opatrně! Příliš doplňků v tak výrazném odstínu působí lacině a kýčovitě. Chceme být přece za hvězdy a ne zaměňovány za dívky z nočních klubů.

Pro dokonalý efekt se zaměříme také na líčení. Rudá rtěnka z vás udělá femme fatale číslo jedna, musí být ovšem pečlivě nanesená, nerozmazávat se a odstín by měl stoprocentně ladit s vaší pletí.

Pokud si nevíte rady s výběrem, poraďte se s vyškoleným personálem ve specializovaných obchodech s kosmetikou, určitě vám ochotně pomohou. Poslední tečkou k dokonalosti jsou rudé nehty, zapomeňte ale na dlouhé drápy, teď je IN krátce zastřižený upravený tvar.

A co je úplně nejúčinějši trik pro získání pozornosti, dokonalý vzhled a sebevědomé vystupování? Ano, správně – úsměv! Ten nejdůležitější módní doplněk ze všech.

Autorka: Joyce Zýková