Móda a Společnost

Šátky a šály vzhůru do módy

Je sice léto a podzim začíná až za měsíc a půl, ale počasí tomu neodpovídá. Je pořád zataženo a prší. Kdo si má užívat takové léto? Mělo by být slunečné a plné prosluněných dní u vody. Teď jsme ale rády, že vyjdeme ven silnějším oblečení, abychom zbytečně nenastydly.

A právě pro takové počasí se hodí šátky a šály. Na klasické zimní šály je opravdu brzo, ale ty slabé „módní“ vám rozhodně doporučím. Zkuste si v obchodě vybrat šátek, který bude barevně ladit s vaším outfitem. Zabijete tím dvě mouchy jednou ranou. Nebude vám zima na krk a získáte pěkný doplněk, který ozvláštní váš „letní/podzimní“ outfit. Obchody s módou jsou si dobře vědomy zájmem slečen o šátky, takže vybere si jistě každá.

Elegantní šály ocení především ty slečny, které se oblíkají spíše do „společnosti“. Zemní barvy (hnědá, béžová) vypadají v těchto tmavých dnech velmi elegantně a hodí se především pro slušnější kostýmky, či šaty.

Zajímavou alternativou ke klasickému šátku je arabský šátek. Ten se do popředí dostal především v posledních letech a můžete ho sehnat skoro na každém rohu. Netuším kdo, nebo co stojí za tímto módním kouskem.

Takřka ze dne na den se stal oblíbeným v České republice a nosí se doteď – což je úctyhodný výkon na pouhopouhý šátek. Na trhu je velké množství velikostí, střihů, ale i barev. Šátek arafat se hodí především k „streetovému“ stylu oblečení, které mají v oblibě hlavně městské slečny.

Šátky je možné nosit i na krku, případně na hlavě, nebo si je ovázat kolem ruky. Delší šátky můžete použít jako efektní pásek ke kalhotám – je potřeba ale hodně velký šátek a kalhoty s velkými oky na pásek. Každopádně se jedná o univerzální doplněk k oblečení, který užijete během celého roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..