1192039_joZde nacházíte poslední článek z miniseriálu o chování ve společnosti. Každá slečna by měla vědět jak by se měla chovat ve vybrané společnosti ať už na luxusním bále či plesu či jen na slušnější oslavě apod, tak pro si tyto pravidla jen neosvěžit? Předcházející část tohoto seriálu naleznete zde.

Návštěva, která je předem ohlášena má vždy přednost před návštěvou neohlášenou. Na návštěvy také nikdy nechoďte dříve, hostitele byste tím mohli přivést do rozpaků. Pokud se vám přeci jen stane, že přijdete pozdě, je nezbytné se řádně omluvit.

  • Při přípitku si ťukáme pouze sektem a vínem. Skleničky držíme pouze za stopku. Ostatní nápoje (včetně pravého šampaňského) pouze pozvedáme.
  • Ve společnosti se také vyvarujte následujících věcí. Opravdu velice nevhodné je hlasité zívání a kýchání. Pokud se vám stane, že kýchnutí už opravdu nedokážete potlačit, snažte se jej co nejvíce utlumit a ústa si zakryjte kapesníkem. Právě kapesník je nezbytným doplňkem ve společnosti. Při zívání nebo kýchání je také vhodné se vždy odklonit od společnosti.
  • Každá společenská událost si také žádá jiné oblečení. Zvolit ten správný nemusí být vůbec tak těžké, jak se vám teď může zdát. Na pozvánkách na společenské akce většinou najdete, jaké je předepsané oblečení (tzv. dress code). Pokud oděv není doporučený, přihlédněte k místu konání a také k formálnosti akce.

[ad#moda]