1050959_blonde_princessZde máte pokračování staršího článku „rizika týkající se módy“, který byl o rizikách řízením se módními trendy, protože některé módní výstřelky nejsou zrovna zdravé a mohou Vám časem velmi uškodit.

Každá dívka vlastní alespoň jedny bokové džíny. Jenže bokové džíny odhalují spodní části zad a břicho, což není dobré především v zimních měsících. Můžete si způsobit nachlazení močového měchýře a ledvin nebo také nastydnutí vaječníků. Pokud ráda nosíte těsné kalhoty, zaděláváte si na další zdravotní problémy.

Obzvláště v teplých měsících si nošením těsných kalhot můžete způsobit různé gynekologické potíže (např. mykózy). Vypasované džíny také napomáhají vzniku celulitidy! Pokud si i přesto nedokážete odepřít nošení úzkých kalhot, pořiďte si takové, které obsahují strečová vlákna.

Věděli jste, že až 70% žen nosí nevhodně zvolenou podprsenku? Špatně zvolená podprsenka Vaše prsa neformuje a vede k ochabnutí prsních svalů. Na kvalitní podprsence se opravdu nevyplatí šetřit. Dbejte na to, aby Vám podprsenka od těla neodstávala a zároveň také netvořila tukové záhyby. Při sportu volte podprsenku, která vaše prsa více podrží.

Být krásně opálená po celý rok, je hezké a navíc sexy, ale rozhodně to není zdravé. UVA záření, které se dostává do kůže ničí elastin a kolagenová vlákna, která jsou obsažena ve vaší pokožce. V důsledku častého slunění v soláriích dochází k tenčení a stárnutí kůže. Pokud se i přesto nechcete vzdát slunění v soláriu, používejte před sluněním ochranné opalovací krémy a vyhýbejte se soláriím typu turbo, které opaluje daleko intenzivněji.

Máte na svých rukou umělé nehty? Jistě, jsou pevnější a odolnější. Umělé nehty zamezují přísunu vzduchu k Vašim pravým nehtům a tím mohou vznikat různé mykózy.

Samozřejmě, každá žena vypadá na vysokých podpatcích daleko krásněji, ale pro Vaše nohy jsou velkou pohromou. Nejhorší jsou boty na jehlových podpatcích, které mají ještě navíc úzké špičky. Pro vaše nohy jsou proto nejvhodnější boty s 4 až 7 centimetrovým podpatkem a takové, které mají širokou špičku. Podpatek by měl vždy být stabilní.