Móda a Společnost

Nevíte co jsou šperky Swarovski? Tak to je chyba !

Swarovski šperkyŠperky Swarovski jistě každá česká slečna zná. Proč vlastně zmiňuje že „česká“? Většina žen totiž neví, že zakladatel této světoznámé společnosti je původem z Čech. Zakladatelem této slovutné šperkařské společnosti je Daniel Swarovski, který v minulém století přišel na speciální způsob broušení horského křišťálu.

Stalo se tak v malé vesničce Jiřetín pod Bukovou. Jelikož v česku nenašel příhodné podmínky pro svoji brusičskou firmu, tak se přesunul do Tyrol. Tam od té doby sídlí hlavní sídlo společnosti Swarovski.

Náušnice, prsteny, náhrdelníky. To vše se zdobí kameny Swarovski. Šperky s těmito drahými kameny jsou oblíbené u celé řady žen, protože broušený křišťál podtrhu éteričnost každé ženy. Přirozený původ slečen také není poškozen, když se slečna ozdobí jednoduchým Swarovski šperkem.

Pro výrobu šperků Swarovski se ze začátku využíval pouze kvalitní horský křišťál. Jednalo se o přírodní minerál, avšak jeho cena neumožňovala masové rozšíření swarovski šperků. Proto se křišťál začal vyrábět syntetickou cestou ze skla a díky tomu klesla cena i náročnost na výrobu. Právě použitím umělých křišťálům se povedlo těmto šperkům okouzlit snad celý svět. Swarovski kameny se vyznačují přesným brusem, vynikajícím poměrem stran a hlavně perfektním odrazem světla.

Díky těmto kvalitám se povedlo Swarovski šperkům obsadit světové šperkařské trhy a do dneška se nepovedlo jiným šperkařům sesadit výjimečné Swarovski kameny z jeho pomyslného piedestalu.

Největší obliby si získaly náramky se Swarovski kameny, které se začaly objevovat hlavně ve vyšších kruzích pro jejich decentní vzhled. Každé dámě udělá radost šperk s kameny této firmy, proto různí soukromí šperkaři využívají kamenů Swarovski pro ozdobení svých vlastních originálních šperků.

[ad#moda]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..