Výběr šatů pro novou plesovou sezónu byste neměli nechávat na poslední chvíli. Dnes pro vás máme pár tipů, jak zazářit při nové plesové sezóně. Když zvolíte šaty, které budou zdobené jemnou krajkou či drobnými dekorativními prvky (kamínky), tak chybu neuděláte. Je vhodné šaty sladit s odstínem vaší pleti a vlasů. Dlouhé šaty až na zem si můžete vzít, když si budete přát vypadat jako pohádková princezna.

Krátké střihy jsou více přitažlivější a sexy. Umožňují i jednodušší pohyb a o to plynulejší a příjemnější tanec. I partner je ocení. Kratší šaty umožní ukázat štíhlá lýtka a ladné pohyby.

Nebojte se ukázat své krásné ženské křivky – extravagantnost a provokativnost šatů však vybírejte dle typu akce. Na městský ples si můžete vzít uvolněnější kousek, ale na akci typu black tie volte střídmější model.

Pro nadcházející sezón si vybírejte dámské šaty možno co nejdříve. S předstihem je nutné vybrat šaty a zarezervovat si je, aby vám je nikdo nevyfoukl.

Zkuste se nenápadně vyptat kamarádek, který model šatů si vyberou – není nic horšího, než když jdete coby kamarádky na ples a máte stejné šaty. Jemným dotazem předejdete zkaženému večeru – chceme přeci být za každé situace unikátní, originální a neopakovatelné.

Krátký přehled názvů akcí, dle kterých si vyberete vhodné šaty:

BLACK TIE

V překladu znamená černá kravata. Pro ženy je vhodná dlouhá večerní toaleta. Její barevnost není nijak omezena.

WHITE TIE

Akce s tímto názvem nejsou v Čechách moc obvyklé, ale měly byste být připraveny na vše. Tato akce je velice formální a ženy mají mít na sobě dlouhou večerní róbu.

LITTLE BLACK DRESS

Méně formální akce, při které můžete lehce popustit fantazii – můžete mít tmavé šaty s délkou ke kolenům.

COCTAIL

Známé „koktejlky“ jsou jasnou volbou pro tuto akci – koktejlky nemají omezení v barvě (nemusí být tedy striktně černé).