Spodní prádlo je naší nepostradatelnou součástí. Nosíme ho každý den, mnohdy bez toho, abychom nějak hluboce přemýšlely. Je proto velmi překvapivé, že byť jsme se spodním prádlem doslova sžití, každý z nás stále při jeho nošení dělá jisté chyby.

Jaké?

Ty nejčastější naleznete v stručném souhrnu v tomto článku.

Chyba č. 1 – Nenosíte spodní prádlo z bavlny

Jednou z nejčastějších chyb je to, že ženy nenosí prádlo z bavlny. Spodní prádlo ze syntetiky přitom nepřináší nic dobrého pro vaše zdraví. Takovéto textilie nejsou dobře prodyšné, zadržují vlhkost, čímž vytváří ideální podmínky pro kvasinkové a bakteriální infekce. I proto by měl být vnitřní rozkrok kalhotek vždy z čisté bavlny.

Chyba č. 2 – Nenosíte spodní prádlo

Situaci nezachráníte ani tehdy, když chodíte naostro. Vedle infekce se nevyhnete ani nepohodlí a ještě k tomu se můžete těšit na odřené pozadí. V zimě vás spodní prádlo ochrání před prochladnutím, pokud chodíte naostro, můžete se připravit, že zimu budete vnímat mnohem intenzivněji.

Chyba č. 3 – Spodní prádlo nosíte dnem i nocí, tedy v něm i spíte

Spát ve spodním prádle je nejen nepohodlné, ale i nezdravé. Tímto nešvarem nedovolíte svému tělu dýchat, čímž si zakládáte na průšvih, zvlášť, pokud trpíte na kvasinkové infekce a gynekologické záněty. Dopřejte proto svému tělu svobodu, zaslouží si to.

Chyba č.4 – Nosíte prádlo, které škrtí

Další velkou a častou chybou je to, že řada žen nenosí správnou velikost spodního prádla, které obvykle nosíme i o dvě čísla menší. Nejenže to vypadá nevzhledně, ještě k tomu také škrtí. Pod těsnými kalhotkami navíc vaše tělo nedýchá, více se potí, odírá vás a může způsobit zbytečné podráždění. Může jít i o spouštěče infekcí.

Chyba č. 5 – Nepřevlékáte si spodní prádlo po cvičení

Cvičíte, abyste byly fit a zdravé? Pokud si po cvičení nepřevléknete spodní prádlo, moc si nepomůžete. Změnu přitom proveďte nejenom s kalhotkami, ale i s podprsenkou, která by měla být sportovní. Taková podprsenka totiž při sportu dobře odvádí pot a mechanicky nedráždí kůži.