Móda a Společnost

Monokini jsou stále v módě ! Léto 2012

Plavky MonokiniPlavky, které jinak nazýváme monokiny, označují dva druhy plavek. První z typů byl navržen už v roce 1964 americkým módním návrhářem Rudim Gernreichem. Jednalo se pouze o spodní díl plavek, který měl vyšší pas (většinou až po břicho a dvě šňůrky, kterými se plavky zavázaly za krkem), avšak prsa nebyla zakryta.

V tamější Americe tyto monokiny pobuřovaly, a proto se na veřejných plážích nikdy příliš neprosadily. V té době také celý svět bleskovou rychlostí obletěly fotografie devatenáctileté dívky, která za nošení monokin bez horního dílu na veřejné pláži v Chicagu dostala pokutu 100 dolarů (cca 2 081,-Kč).

Dámské plavky - monokini havana4

V dnešní době se pod pojmem monokiny myslí dvoudílné plavky, které jsou zvláštními způsoby spojené k sobě. Nejčastěji jsou používány všelijaké průstřihy zejména na břiše a bokách, plavky jsou skoro vždy propojeny úzkým pruhem, který spojuje horní a dolní díl plavek.

Monokiny mohou mít ramínka jako klasické plavky, avšak nemusejí je mít vůbec, velkým charakteristickým rysem jsou různá zdobení a kovové spony a ozdoby, které jsou pro tyto zajímavé plavky charakteristické.

Monokiny vypadají velice zajímavě, někdy až vyzývavě a v žádném případě se nehodí na sportování. Nejsou ani příliš vhodné na opalování, protože díky průstřihům a neobvyklým střihům se vaše tělo neopálí rovnoměrně.

Avšak na party u bazénu nebo lenošení s knížkou ve stínu jsou tyto plavky jako stvořené, uvidíte, kolik svůdných mužských pohledů na vás spočine. Pokud si chcete pořídit takové plavky, se kterými na pláži zazáříte, každý se za vámi otočí a máte dostatek odvahy, monokiny jsou pro vás to pravé.

[ad#moda]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..